Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok...

Milyen autót ajánlanátok nekem munkába járáshoz?

Figyelt kérdés

Napi kb 50 km-re használnám egyedül, friss jogsis nő vagyok, a lényeg, hogy keveset fogyasszon, javíttatása-alkatrészek megfizethetőek legyenek (a havi nettó 120-as fizetésemhez képest:)), bírja ezt a napi rövid távot.

Benzines legyen vagy dízeles? Pontosan melyik márkát ajánlanátok, abból melyik modellt?


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jan. 27. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift, még a régi, 2003-ig gyártott változat. Sok van belőle, egyszerű szerkezet, alkatrész van bőven, takarékos.
2017. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A régi egyhármas 16V Swiftet, ehhez nem kell több.
2017. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mindig mindenhol a swift....swift..éés swift.Elismerem hogy ha valóban tényleg mindegy neki hogy igénytelen és 0 biztonsággal rendelkező autóval,rendkívül olcsón fenntartható autót akar akkor swift. De ha már kicsit magasabb az igény akkor ne csak swiftben gondolkodjunk....lassan már mindenki azzal járna ha mindenki megfogadná az itteni tanácsokat.
2017. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Popcar Gotowork 3000. Vagy Swift.
2017. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"De ha már kicsit magasabb az igény akkor ne csak swiftben gondolkodjunk"

Hallgatunk.

2017. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzed van rá?

Clio II-t bátran ajánlom mert keveset eszik, komfortos és a saját tapasztalatom az hogy megbízható meg nem is rozsdásodik.

2017. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért ez érdekelne a kérdezőtől: egy rozsdaboglya kell amit átrugdosnak a műszakin és megy ameddig megy kopogó féltengelyekkel, csapágyakkal, kuplunggal, vagy egy autó ami rendben van, de többe kerül?
2017. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Opel Corsa, Ford Fieste, Toyota Yaris. Ezeket jó szívvel tudom ajánlani.
2017. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező :) (jajj tudok én is normális választ kezdeni)


Nem kívánok a többiekkel ellentétben márkacsatába kezdeni, hanem Rád bízom.

Nem tudom mennyi pénzt szánsz rá, el se árultad, ezért nehéz a döntés..


Amit javaslok hogy sajátmagad tudj választani.


Megnézed az árban megfelelő hirdetéseket..

ami tetszik kiválasztod.

nepitelet.hu weboldalra felmész kikeresed, megnézed a tipushoz tartozó több 100 véleményt.. nem 1-2 ember saját tapasztalatát hanem százával.

Mellette spritmonitor.de

itt kikeresed az autót, megnézed milyen fogyasztásokat csinálnak vele.. ez pontos lesz, mivel nem bemondás alapján mérik hanem javarészt tankolásos adatokat itt vezetik sokan.. (én is :D)


Az itt látott fogyasztás középértéke lesz a mérvadó, de függ hogy merre jársz városban felette, országuton alatta.


Na akkor már tudod melyik mennyit eszik melyik tetszik melyik tetszett másoknak.


És itt nincs vége.. a benzin diesel örök vitatéma, dieselt nem zárnám ki, bár nálam csak munkásautóban megengedett, ellenben ha megvan hogy miket néztél ki, akkor megmondjuk hogy modern diesel vagy se.. a sima szivo diesel javarészt problémamentes, ha ilyet választasz ajánluk, ha nem akkor lebeszélünk mert véletlen ráugrik javításra a negyedéves fizud :)


Ha megvannak a kiszemeltek aminek az árai is megfelelőek (autot a hasznaltauto.hu n nézel igy árakat tudsz. ha megveszed atirasra aprosagokra másfél havi fizudat tedd félre kelleni fog, még kevés is lesz (átirás, vezérlés csere olajok szűrők fékek etc. ) szóval keresel magad mellé egy kant.. Egy olyat aki ért is az autókhoz és nem bohockodik, vele elmész megnézni az autót.. ez se lesz könnyű, vagy 4-5-6-7-8 autót megnézhetsz mire megleled ami kell keresztbe kasul az országban járva.. De jót kell venned, mert megint indul az hogy még pár havi fizudat beletolod.


Ha megvan a kocsi megveszed, örülsz használod, ha belefotsz egy nagyobb összegbe később legalább elmondhatod hogy megtettél mindent azért hogy ne szivjad meg.


Remélem megfelelő a segítségem, bár én régi autót nem vettem és nem ismerem a régieket, de minden esetben ezzel az eljárással válassz autót..

2017. jan. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, nagyjából milyen összeget szánsz autóvásárlásra. Mert nem mindegy, hogy 500 ezer ft-ból kell gazdálkodni, vagy drágább kocsi is szóba jön.
2017. jan. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!