Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kíváncsiságból kérdezem, hogy...

Till József kérdése:

Kíváncsiságból kérdezem, hogy egy Audi A8 D3 3000 dízel fenttartási költsége egy évben mindent bele számolva mennyi lehet?

Figyelt kérdés
Minden papírt, minden kötelező szervizet, üzemanyagot beleszámolva! Évi 10.000 max 15 ezer kilómétert mennék vele többet nem! Az írjon már aki ért is hozzá meg hasonló vagy ilyen kaliberü autója van!
2017. jan. 28. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Állapottól függ, hogy egy adott évben épp kijön-e rajta valami költségsebb hiba, így csak nagyságrendi összeget lehet mondani: 100 Ft/km-től felfele lesz a sok éves, több tízezer kilométren futott átlag.
2017. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem! Tegyük fel hogy kifogok egy korához képest elég jóállapotút! Azért kérdezem mert ugye nem menne annyit nem lenne széthajtva! És ha nem kellene komolyabban belenyúlni szervíz terén akkor egy évben mennyibe lenne kb?
2017. jan. 28. 11:24
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve milehet a legköltségesebb dolog vagy alkatrész ami kimehet belőle?
2017. jan. 28. 11:26
 4/12 anonim ***** válasza:

Helló, nekem A6-om van ugyanezzel a motorral. Eddig csak turbót újíttatam fel, az 200 ezerbe került. Olajcsere maszeknél is 50-60 ezer forint (jó minőségű olajjal). Ha esetleg a befecskndezőhöz is kell nyúlni, az elég szívás, még a felújítást sem úszod meg 40-50 ezer forint alatt, darabjánál. És 6 db befecskendező van. Másik gond még a vezérlés, aminek a cseréje 2 nap, és iszonyú drága. Igaz, jó eséllyel egyszer kell csak cserélni az autó életében, mert láncos.

Amúgy én nagyon szeretem, csak OMV-nél tankolok, és bízok, hogy nem lesz vele baj. De ha bedöglene 1-2 befecskendező, megcsináltatnám, és akkor sem lennék mérges, mert szerintem megéri így is a benzineshez képest. Neked ilyen kevés kilóméternél jó eséllyel semmi sem fog elromlani, én tavaly 65 ezer km-t nyomtam az autóba.

2017. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na köszönöm a választ sokat segítettél!! Igen azert is irtam hogy keveset használnám az autót igy a hibalehetőség is lecsökkenne mert tényleg nagy részt a garázsba lenne! Igy nem hiszem hogy nagy fenntartasi koltsege lenne!! Persze ha kimegy belőle valami nem ford áron csinálják meg! Hat meg ugye a gumi is 50-60 egy rá ha jól tudom!
2017. jan. 28. 11:51
 6/12 A kérdező kommentje:
A8-on is láncos a vezérlés?
2017. jan. 28. 11:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kötözködésből.... Akinek komoly tételt jelent a költségvetésében 50-100-200000 forint az ne vegyen prémium autót.
2017. jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jogos! De nem mondtam hogy nagy gondot jelent, csak megis kivancsi vagyok hogy egy evet mennyibol lehet meguszni ha ennyire keveset használom!
2017. jan. 28. 12:55
 9/12 anonim ***** válasza:

3-mas

Nekem ha kéne, jelenleg 500 ezret is rá tudnék költeni. Mert van. De ettől függetlenül nagyon fájna. Nyilván senki sem örül az ilyen váratlan kiadásoknak.


Igen, az összes 3.0 TDI láncos, csak akkor kell cserélni ha csörög, nem kilóméterfüggő mint a szíjnál.

2017. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Így van attol hogy megkérdeztem nem azt jelenti hogy nem tudnam megcsinaltatni ha komolyabb baja lenne! Csak megis kivancsi vagyok hogy mibe van egy ilyen autó! Köszönöm a választ sokat segített!!
2017. jan. 28. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!