Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a nappali menetfényem kék...

Ha a nappali menetfényem kék színű és nem fehér, a rendőr megbüntet?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy vagy fehér vagy sárgás színű lehet de nem találtam olyat ahol toiltanák más szint.
2017. jan. 28. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ebből elég egyértelmű, hogy más színű nem lehet. Igen, megbüntethet.
2017. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedig a szinek engedélyezése igencsak behatárolja a tiltott szineket is. Mivel sárgát nem fogsz találni, marad a fehér.
2017. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha le van írva, hogy milyen színű lehet az azt jelenti, hogy azon kívül semmilyen más színű nem lehet...
2017. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondja meg valami ha nem lehet kék színű akkor mért árulják?
2017. jan. 28. 23:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Megvásárolni nem tilos, csak közúton használni nem szabad!
2017. jan. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

,,55/A. § (1) A gépjárművet fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.

(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.

55/B. § (1) A gépjárműre csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

2017. jan. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért mert valamit árulnak, még nem jelenti azt, hogy használni is lehet. De ha ennyire ragaszkodsz hozza akkor vedd meg, szereld fel, aztán fizess a rendőrnek.
2017. jan. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Felszereltség, még mielőtt utána néztem volna. Ismerősömtől kaptam. Akkor lecserélem fehérre.
2017. jan. 29. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!