Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán előre mondják...

Forgalmi vizsgán előre mondják, hogy melyik parkolást csináljam, vagy én válasszak?

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 14:04
 1/4 anonim válasza:
100%

Menet közben mondják, hogy itt, vagy ott így-úgy parkolj be, de konkrét helyet neked kell választani.

pl.: bementek a parkolóba és azt mondja, hogy valahova jobbra előre állj be, vagy ebben az utcában két autó közé párhuzamosan hátra


Egy jó tanács: ne akarj az első helyre beállni, ha úgy érzed, hogy kicsi. Én párhuzamos hátránál csináltam ezt, de szerencsére a biztos úgy vette, hogy bizonyítani akarok. A végén mondta csak, hogy az is a vizsga része, hogy kiválasszam a megfelelő helyet.

2017. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom az oktatóddal is úgy gyakoroltatok, hogy ő mondott egy feladatot, neked pedig azt kellett megcsinálni.

A forgalni vizsga is úgy zajlik, csak ott a feladatok láncban érkeznek.

Forduljon balra, najd ismét balra - forduljon jobbra, majd balra - forduljon balra, majd jobbra - az első lehetőségnél - ott ahol a szabály megengedi... és a hasonló utasitásokban sokszor már előre kódolva mit kell csinálnod, mire figyelj.

A parkolások elött is utasításba adják, milyen módon parkolj le, merre állj ki a parkolóból, a helyet általában a tanulónak kell kiválasztani

2017. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az útvonalakhoz tartozóan megvannak a feladatok, ezt az oktatók el szokták mondani, sőt velem az összes útvonalat végigvette a feladatokkal együtt, egyedül kellett végigcsinálnom (csak navigált) és a végén értékelte.

A vizsgán tavaly ősszel nekem pl mondanom kellett 1 és 5 között egy számot, azt az útvonalat kellett megcsinálnom és a hozzá tartozó feladatokat (nálam pl ezeket voltak: balra előre 90fokban, balra hátra 90fokban, párhuzamosan hátramenetben és U megfordulás), ezeket akkor a vizsgabiztos elmondta mert bejelöli a lapon is magánban, de az oktató is útközben mondta hogy "ezen a szakaszon kérek egy pl párhuzamos hátra beállást" azt már nekem kellett eldönteni melyik hely jó ehhez, ha nem volt, akkor mondtam hogy nincs alkalmas hely, az oktató mondta a vb-nek és ő mondta ahogy akkor máshol nézünk.

2017. jan. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"velem az összes útvonalat végigvette a feladatokkal együtt" - nincsenek fix vizsga útvonalak, az "útvonal" csupán 3-4 közlekedési csomópontot jelent, amit a vizsga során érinteni kell a vizsgázónak, de az nincs kikötve, hogy oda milyen úton kell eljutni.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a vizsgabiztosok különböző kitérőket kérnek, a rutinos oktatók persze tudják, hogy X, Y vizsgabiztosnak melyek a kedvenc kitérői, csak ők sem tudják a vizsga napjáig, hogy ki lesz a vizsgabiztos.

Annak idején nálunk is sok próbavizsgával készültünk a vizsgára, karisztoltunk elég sok ismeretlen helyen, ahol az oktatóm mondat, hogy van vizsgabiztos, aki szeret erre jönni (általában ott van valami érdekes helyzet).

A vizsgán aztán egy olyan útvonalon mentünk, amelyiknek egy jelentős részén soha nem jártunk (dolga volt a vizsgabiztosnak, lényegében taxinak használta a tanulóautót - megteheti)

2017. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!