Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek szokott hiányozni az...

Nektek szokott hiányozni az autótok amikor szervizbe van?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet történt velem hogy 2 és fél hónapja megvettem életem első autóját egy gyönyörű szép sötétkék 2001.5. havi 1.4-es F astrát .. Hát amióta megvettem én teljesen beleszerelmesedtem .. eleinte nem ilyen kocsit akartam de végezetül ő lett mert olyan autó kellet ami a világból is kimegy és olcsón és 400 ezerért ezt kaptam . Nos eme 2 hónapba leíródtunk közösen boldog 4000 km-ert munka ügyben és imádtam ahogy megy . Édesapám autójához képest kész erőgép és ahogy a 6 hangszóróból szól a zene benne na azt aztán imádom :D (fiatalság bolondság ez van) Na de tudom nem szabadott volna 4 ezer kilométert mennem vele szervizeltetés nélkül de most lett rá pénzem úgyhogy most aztán mindenből ujjat kap motor olaj - váltó olaj - váltókar rudazat beállítás - szűrők - vezérlés vízpumpával- 2 lengés csillapító - termosztát - 4 új gyertya - új ékszíj


És ez mind szép és jó de sajnos a szerelőm (vicces ezt mondani mivel most járok ott előszór de őt ajánlottak és Édesapám már évek óta oda hordja az autóját :D ) megszívta és nem tudott leállni az aknáról mert valami kuplunghibás mit tudom én mi volt nála és hát így később tudta elkezdeni az én autómat is ami úgy szint nem egy 2 perces munka .. Már 5 napja nála van a kocsim de nagyon hiányzik .. kinézek az ablakon és nem látom hogy ott áll .. Mondtam Édesanyámnak elviszem a plázába nézni valami ruhát magának esküvőre de rájöttem nincs kocsim hogy elvigyem .. Szőrnyű érzés :D és azt akartam megtudni ti hogy mint szoktátok érezni magatokat amikor szervizbe van a kocsitok ? Én minden nap gondolok rá és hiányzik a kis szerelmem :D


(amúgy nem azért lesz rajta most ennyi minden cserélve mert rossz állapotú csak most lett pénzem és akkor mindent meg akarok csináltatni és kicserélni ameddig ki tudom :D )



2017. jan. 30. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt a 15-20 percet kibirom
2017. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem van másik majdnem ugyanolyan kocsim, szóval ha nincs itthon az egyik, ott a másik. :D
2017. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1 <-- Jó lehet hogy sose volt sokat szervizbe az autód :D


2 <--- És nem féltékenyek egymásra ? :D Mármint az enyém előtt féltem másik autóval elgurulni :D Tud ám hisztizni a lányka

2017. jan. 30. 23:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Én az a fajta vagyok, aki a 6 órás vezérműszíjcserénél is végig jelen volt, aztán utána az autóval mentem haza. Szóval nincsenek ilyen gondok.
2017. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:

Életemben egyszer vittem szervízbe, azt is megbántam mert szedhettem szét újra.


Szóval ha nyűgje van, akkor előveszem a szerszámokat és fekszek alá. Így nem hiányzik a kis szerelmem!

2017. jan. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sose volt még olyan hogy muszáj lett volna azonnal szerelőhöz vinni mert meg se mozdult.

A szerelőm akkor vállalja a kocsit ha épp szabad tehát nem áll a műhelyében egyszerre több autó is, várva a szervizre.

Pl szólok neki hogy esedékes lenne a gyertya csere, ő mondja hogy melyik nap tudná megcsinálni és másnapra kész van.

Tehát sosincs nála napokig a kocsi hanem csak aznap mikor tényleg dolgozik rajta.

2017. jan. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mesternél egyszer volt olajcserén amit megvártam még ha másik autót is meg kellett várnom előtte. Másik alkalommal pedig a belső féltengely és körülötte lévő alkatrészek cseréjekor 4 órát vártam de mivel a mester pár utcányira van haza mentem. Inkább attól félek olyankor hogy hajtsák e az autót, mennyire pörgetik hideg motorral stb... Hülyeség.
2017. jan. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mosqu!to ***** válasza:

Szerencsére soha nem volt még szervizben a 2 év alatt!:)


Kötelező/kopó részeket Én cserélem rajta, nagyobb baja pedig még nem volt,amiért szervízbe vittem volna!(pl. Turbo) *kopp-kopp* (az előző autómat elvittem egy márkaszervízbe, eleget láttam ameddig engedték hogy ott legyek!:) )

2017. jan. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem, mert én magam szerelem :)


Szerelőnél csak akkor van, ha teljes átvizsgáláson esik át, de a dolgok 95%-át én magam csinálom meg, szimplán azért mert szeretek szerelni, és jó érzés javítani.

2017. jan. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nem oldható meg a szervizelés egy nap szabadságom alatt, (nem azért mert olyan roncs az autó, hogy folyamatosan javítják, nem mert mondjuk nincs az adott alkatrész raktáron a szervizben), akkor az azt jelenti, hogy vagy további szabadságot kell kivennem bizonytalan ideig. Vagy ha sürgős munkám van, akkor a 2 óra kényelmes autóút helyett 6 óra folyamatos tömegközlekedés vár egy vagyonért, majd visszafelé megint ugyan ennyi utazás.

Szerinted kérdező, olyankor nem hiányzik az autóm? :)


Amúgy nagyon jó és dicséretes, hogy itt mindenkinek ilyen ügyes és saját műhelye van otthon speciális célszerszámokkal, diagnosztikával, csápos emelővel felszerelve. Én sajnos olyan csóró vagyok, hogy csak egy mezei garázsom van alap szerszámozottsággal. Nyilván egy ablaktörlő lapátot nem szervizben cseréltetek, de pl egy kettős tömegű lendkerék cserének nem állok neki itthon. Ciki vagy nem, én szervizbe járok. :)


Olyan még nekem se volt szerencsére hogy meg se mozdul a kocsi és trélerrel kellett volna bevitetni. De azért ez-az néha előfordult mivel használatban van, kopik.

Legutóbb most január elején volt egy időszakos vezérléscsere. Időpontra menten és még így is 3-4 órás művelet volt, amit szépen a helyszínen kivártam.

2017. jan. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!