Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SX4 jobb hátsó lámpa helyett...

SX4 jobb hátsó lámpa helyett narancsárgán világít alatta másik izzó. Mi az oka, kiégett a normál vagy rossz bekötés?

Figyelt kérdés

Illetve,ha előbbi,akkor szerelő nélkül is helyre lehet hozatni?

2006-os gyártmány.


2017. febr. 3. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyzetjelzőre halványan, féklámpa helyett erősebben világít? Világít vele az első irányjelző is?

Ha igen, elment valahol a lámpa testelése, legrosszabb esetben húzz el egy vezetéket a lámpa test pontjától a legközelebbi kasztni testpontig, és kösd össze, meg fog javulni!

2017. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnézem. De mitől megy el a test? Elszakadt a testvezeték?
2017. febr. 3. 11:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valahol becsípődött, elnyíródott. Vagy nem rendesen nyomták rá a sarut a csatlakozóban, és szép lassan megette az elemi szálakat a vezetékben az érintkezési hiba.

Az igazán elegáns ennek a megkeresése lenne, de gyorsjavításnak jó lesz az új vezetékkel letestelés is.

2017. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lámpatest csatlakozójánál is gyakran előfordul kontakt hiba. Én először ott ellenőrizném a csatlakozást, és műszerrel megmérném a testelését.
2017. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oxidáció okozza általában, bejut a víz a lámpába vagy a csatlakozójába és kész is a gebasz.
2017. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszik,már megoldódott. Csak nem volt időm egy ideig nekem megnézni,de aki mondta,hogy melyik ég, nem jól mondta, mert nem az égett rosszul,hanem az égő foglalatok voltak felcserléve.
2017. febr. 3. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs öreg, én jól mondtam, te nem tudtad értelmezni.

Ha az első index is világított volna halványan, akkor lett volna testszakadás. De te ahelyett hogy elismernéd, hogy nem voltál egész pontos, lehülyézed azt, aki valóban ért hozzá.

Egyébként meg baromi ügyes volt, aki felcserélte. Vannak ilyen kis bemarások a lukban, különböző féle képpen pozicionálva. Az ellendarabja a foglalaton van kiképezve. Bele sem lehet tenni rossz helyre, csak annyira erőszakkal, hogy ott valami reped.


És akkor most gondold végig, ki mit mondott rosszul.

2017. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem ti, hanem aki mondta,hogy melyik lámpa ég és melyik nem...

:)

2017. febr. 3. 22:06
 9/9 A kérdező kommentje:
Hogy mondjam,aki megnézte a lámpát az mondta rosszul,mert nem a normál világítás alatt éget,hanem helyette még lejebb a tolatós csak.
2017. febr. 3. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!