Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó beindítása után...

Egy autó beindítása után mennyi idővel kell 90 C°-ot mutatnia a vízhőmérséklet-mutatónak normál állapotban?

Figyelt kérdés

2016. dec. 16. 14:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Álló belyzetben lehet nem melegszik be soha hidegben, menet közben diesel esetén akár 10km, benzinesnél 4-5km.
2016. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem szokás mérni.

Nem álló helyzetben kell melegíteni, óvatosan közlekedve hamarabb melegszik.

Benzines néhány perc után már érezhetöen mekegszik hidegben is, a dizeleknek sokkal több idő kell, hidegben 10-20, vagy annál is több kilométer után lesz teljesen üzemmeleg.

2016. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
De nem mindegy a kinti hőmérséklet, a motorfordulat, terhelés, sebesség.
2016. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értem. És ha kisebb távokat megyek, mint a fent említettek, akkor mire kell figyelnem? Elég, ha óvatosan megyek és nem pörgetem a motort? Vagy mit érdemes tennem, hogy ne károsítsam az autót?
2016. dec. 16. 15:23
 5/17 anonim ***** válasza:
A rovid tav mindenkeppen problemas, sok mindent nem tudsz csinalni azon kivul hogy nem terheled nagyon. Egy helyben ne melegitsd, es neha vidd el hosszu tavra, es gyakrabban csereld az olajat.
2016. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi! De akkor az önmagában még normális, ha először visszajelez, hogy nem érte el az üzemi hőmérsékletet? Elindultam és út közben (pár km után) felment 90 C°-ra, csak először nem, és villogott is pirosan, nekem pedig még nincs nagy tapasztalatom ebben, ezért érdeklődöm.
2016. dec. 16. 15:27
 7/17 veterán vas ***** válasza:

Nincs standard válasz.

Nem tudjuk hány ccm-es a motor, mennyi km. van benne, mekkora a hűtőrendszere, milyen a külső hőmérséklet, alapjáraton ketyeg vagy nyomod neki hegynek fölfelé....?

Szóval nagyon sok mindentől függ.

2016. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi villogott pirosan. Ez így zavaros, amit írkodsz.
2016. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha valami pirosan villogott akkor ott valami nagy gebasz van!
2016. dec. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Menet közben nem villogott pirosan semmi, csak elindulás előtt. Úgy nem indultam volna el, ha villog. A vízhőmérséklet figyelmeztető visszajelzője volt az, megnéztem, és elvileg csak amiatt villog párat, amiért az elektronika bekapcsolásával minden más is kivillan. De a sípoló hang ijesztett meg elsőre.
2016. dec. 16. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!