Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto 1.2 --> Motortérben...

Roxana94 kérdése:

Fiat Punto 1.2 --> Motortérben égett olajszag. Fűtés nincs, de ventillátor pörög és nyomja be a hideget plusz a motortérböl a büdöset. Ez a két jelenség egyszerre jelentkezett, tudtok esetleg segíteni mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2017. febr. 3. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Én első körben ellenőrizném, hogy van-e benne hűtőfolyadék!

Bár lehet, hogy már mindegy.

2017. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A víz pumpa megadta magát.Nincs hűtés.Sajnos ha ez van és érzed a bűdit nagy esélyed van arra,hogy hengerfejes lett a motor.Nem ki9csi macera.A hengerfejet síkba kell köszörültetni,új hengerfej tőmités és persze paszta.Szerncséd van ha a dugattyú nem szívta meg.Ha mégis,az neked nagyon fog fájni mert teljes garnitúra dugattyú gyűrű kell,ekkor már persze illik a főtengely csapágyakat kicserélni és persze a fő tengelyt is köszörűltetni kell.Egy jó tanács ha megengeded.A hűtővízet mindig és az olaj szintet is ellenőrizni kell,ja és a műszerfalon található ellenörző órákat is figyelni kell.
2017. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Elfolyt a hűtővíz valószínűleg.
2017. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
A probléma az,hogy sajnos egy végsőkig igénytelen tulaja van a járműnek,akinek annakidején az ellenőrzés-beállítás-karbantartás című anyagrész enyhénszólva kívül esett az érdeklődési körén,tehát már önmagában pozitívum az égett olajszag,mert ez azt jelenti hogy nyomokban még található benne...
2017. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Tuti elcsöpögött a víz meg az olaj. Vegyél hűtőtömítő adalékot és motorjavító adalékot.

Az elsőt öntsed a hűtőbe majd rá vizet és a másodikat a motorba meg mellé olajat ha szükséges. Nézd meg a nivón kell e bele olaj még.

2017. febr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha még látsz a füsttől, addig mehetsz vele!
2017. febr. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Adaléknak üzenném hogy ki ne próbáld,mert a jóistent is eltömíti nemcsak a hűtőt,a radiátort is,onnantól kezdve fűtés nuku
2017. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leirni hogy az autot most vettem, tehat eddig nem az en gondozasomba volt :)

Nos, most a szep napsutesben megneztem, ontottem bele fagyallot, és akkor láttam hogy a huto betoltonyilasaval szemben levo sarokban folyamatosan folyik ki ahogy toltom be. Gyorsan utanajartam, ez a legtelenito nyilas. Es hianyzik rola a csavar. Az lenne a kérdésem, hogy lehetett e ez a probléma? Illetve, mivel tudom jelen esetben helyettesiteni ezt a legtelenito csavart?

2017. febr. 4. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Szombat délután semmivel,hétfő reggel egy másik légtelenítőcsavarral.
2017. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!