Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személyi igazolványom és...

Személyi igazolványom és útlevelem rég lejárt. Jogosítvány hosszabbításához előbb személyit kell csináltatni?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen a jogosítványt használtam személyi helyett. Olvastam, hogy a jogosítvány orvosi hosszabbításához viszont azonosítani kell önmagam. Erre nem alkalmas a maga a jogosítvány? Muszáj személyit is intézni? Köszönöm.
2017. febr. 4. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
azonositasra alkalmas lakcimkartyaval egyutt, de ezenkivul csinaltass szemelyit vagy utlevelet minel elobb
2017. febr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erről a szabályról nem tudok, viszont a jogosítvány hosszabbításához kell egy személyazonosság igazolására alkalmas okmány a lejáró jogsi mellett. Úgyhogy csináltasd meg a személyidet, úgyis illetékmentes már, bajod nem lesz tőle.
2017. febr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 holnaptegnapja ***** válasza:
0%

A jogosítványod megújítása nem függ attól, hogy lejárt e a személy igazolványod.

Bátran újítsd meg a jogosítványod, és ne hozd szóba, hogy a személyid lejárt. Mert összezavarhatod a jogosítványos ügyintézőt.

A jogosítvány és a személyi igazolványod két különböző hatósági történet.

Ők sem keverik össze, és Te se tedd ☺

2017. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amióta a plasztik jogsi és személyi van, mindkettő alkalmas személyazonosság igazolására belföldön. Személyi igazolvány nem kell olyannak, akinek van jogosítványa vagy útlevele.

Így értelemszerűen a jogosítvány megújításához sem kell.

Csak a lejáró jogsit kell bemutatni, mást nem.

2017. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi "okos" van itt, aki még a google-t sem tudja használni...:D Nem az ujjamból szoptam, hogy kell a személyi igazolvány a hosszabbításhoz:


"- ezután az okmányirodát kell felkeresni, az alábbi dokumentumokkal:

- személyi igazolvány, vagy útlevél

- lakcímkártya

- a háziorvostól kapott alkalmassági vélemény

- a jelenlegi jogosítvány"


[link]


De természetesen meg lehet próbálkozni nélküle is, kérdező, legfeljebb pofára esel. Nem tudom, miért akkora ügy meghosszabbíttatni a személyit, ugyanott csinálják és nem kell hozzá semmi, még pénz sem, csak a lejárt okmány, de mindegy.:D

2017. febr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös! Egy hete cseréltem jogsit. Visszamegyek és bepanaszolom az ügyintézőt, hogy nem törvényesen járt el. Tőlem semmi más nem kért, mint a lejárt iratot. Nem google. Lehet, a szabály az, s e tekintetben igazad is lehet.
2017. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nyilván nem is az a gond, hogy egy ingyen adott személyit megcsináltatok, vagy nem. De az már nem mindegy, ha emiatt mondjuk kétszer kellene odamenni, ügyet intézni. Először személyit, utána külön jogsit. Jobbik eset, ha egy kalap alatt megoldanák.


De az Ügyfélkapun én is azt olvastam, hogy személyazonosság azonosítására alkalmas okmány kell.


Ez pedig elvileg egyenlő (a még érvényes) jogosítvánnyal is.


Ilyen alapon nem mérvadó egy Google-találat, ahol írhatnak akármit, amit a cikk írója mondjuk rosszul értelmezett. Nem olyan nagy probléma persze, most van rá egy hónapom, megyek előbb az orvoshoz, még ott is rá akartam kérdezni, hátha tudják, csak a biztonság kedvéért.

2017. febr. 9. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!