Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mai nap kijött a BÖKtől egy...

Mai nap kijött a BÖKtől egy levél, hogy 32500Ftos töke tartozásom van, miszerint 2013ban blicceltem. Ekkor 12 éves voltam, és nem volt személyi igazolványom. Mellesleg veszek mindig jegyet.15 éves vagyok most, behajthatják?

Figyelt kérdés

2016. okt. 27. 21:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Ez az első levél amit kaptam. Ez előtt semmilyen felszólítást nem kaptam.
2016. okt. 27. 21:58
 2/4 anonim ***** válasza:
Vedd fel velük a kapcsolatot és jelezd nekik, amit most leírtál.
2016. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Polgári Törvénykönyv (PTK) szerint az általános elévülési idő öt év. Adott esetekben maga a PTK is állapít meg ettől eltérő elévülési időket, illetve megengedi, hogy jogszabályok ettől rövidebb elévülési időt állapítsanak meg.


Személyszállítási pótdíj esetén az elévülési idő egy év.


Ezt a BKK hatályos üzletszabályzata is tartalmazza:

„V.4.1. Pótdíjazás”

„A követelés érvényesítésére vonatkozó elévülési idő a személyszállítási szerződés esetén egy év.”


Lásd:

[link]

Felül: „BKK hatályos üzletszabályzata – utazási feltételek PDF formátumban (0,7 MB)”

[link]


De, mindenképp fel kell venni velük a kapcsolatot, erre is hivatkozva. Jó lenne felnőtt segítségét is igénybe venni, nehogy lerázzanak.

2016. okt. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy megbízható, talpraesett felnőttel beballagsz a levél-kibocsájtó címére, és szóban megreklamálod..


Ha leráznak, akkor tértivevényes levélben panaszt teszel, illetve ott a helyszínen beadsz egy írásos panasz-jegyzőkönyvet.


Ebben az ügyben soha ne sms-ezz, ne ímélezz..ne telefonálj, mindent személyesen kell intézni, és csak papíralapon, tértivevényesen...

2016. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!