Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy iskolás korú fiatalnak...

Egy iskolás korú fiatalnak minek vesznek autót a szülők?

Figyelt kérdés
Rengeteg középiskolás/egyetemista ismerősömnek már van autója, holott suliba tömegközlekedéssel járnak, mivel olcsóbb a diákbérlet. De akkor mire használják az autót?
2017. febr. 5. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem láthatunk bele mások életébe. Az is lehet, hogy főként a szülők használják. A gyerek meg bátrabban mer majd vezetni, és mondjuk addig is pörög az ő nevén a biztosítás, így később kedvezményesebb kategóriába kerül, mire valóban csak az övé lesz az autó.
2017. febr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy egyetemistának miért ne lehetne autója. Nem csak annyiból áll az élete, hogy iskolába jár. Középiskolában még kevesebb értelme van, mert ha nem azzal jár be, akkor kb. csak hétvégén szedheti elő az autóját, mert csak akkor van rá idő.

Én egyetemista vagyok, 12-ben már megvolt az autóm, akkor 1 évben 10 ezret mentem, most meg azzal járok fel az albérletünkbe Győrbe kéthetente(oda-vissza 160 km).


De ha nem a funkcionalitást nézzük, akkor már csak azért is kell az autó, mert autóbolond vagyok. :)

2017. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amire akarják, valószínűleg főleg hétvégén pl: mozi, nyaralás, randi... és nem kell kunyerálni a szülőktől a kocsit, azaz nem kell alkalmazkodni senkihez!


Nekem is volt már egyetem alatt kocsim, amire diákmunkával szedtem össze a pénzt. 0 ft szülői támogatással. És előtte a jogsimat is így fizettem ki.

2017. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Suli után elmenni baráthoz/barátnőhöz, buliba, szakkörre, edzésre, kondiba. Igaz hogy nem mindenkinek van barátja/barátnője és nem is mindenki jár sportolni vagy valami különórára.

Aki megteheti hogy vegyen a gyereknek kocsit az miért ne vegyen. Nyilván ezeknek a szülőknek nem okoz ez anyagilag gondot.

Szerintem már az is elég ha van a családban 1 vagy 2 kocsi és használhatja a gyerek mikor akarja, még akkor is ha rajta kívül az egyik szülő használja mikor kell neki.

Én már dolgoztam mikor kocsit vettem de még így is alig megyek vele.

2017. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rokoni és ismerősi körben is van egy-egy konkrét példa, amiről tudok.


Egyik esetben az apuka nagyon szegény családból jött, de önerőből magasra küzdötte magát és úgy állt a dolgokhoz, hogy egy szem fiának ne kelljen semmiről lemondania, így mindent megkapott.


Másik esetben apuka vállakozása rettentő sok munka árán ugyan, de roppant jövedelmező volt. A gyerek lelkiismeretesen és sok áldozatot hozva (szabadidő, barátok, szórakozás lemondása) besegített a cégbe, így apja kocsival honorálta.

2017. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdést így is megfogalmazhartjuk: miért ne? Hiszen sok fiatalnak kiskora óta az egyik legnagyobb álma, hogy legyen autója, és vezethessen.
2017. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szántóvető ***** válasza:
kérdezd meg a középiskolás/egyetemista ismerőseidtől.
2017. febr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!