Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4x4 crossovert szeretnék...

4x4 crossovert szeretnék venni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Van egy VW Passatom, '99-es évjárat, 1.8 szívó benzines. Szeretem, megbízható, jó autó. A "gond" csak az, hogy a munkahelyem 60 km-re van, naponta oda-vissza ez 120 km. És ami télen néha kellemetlenséget tud okozni, az az, hogy a Mecseken át kell verekedjem magam.


Arra gondoltam, hogy egy megbízható crossover arra pont elég lenne, hogy a havas úton biztonsággal elközlekedjek vele. Azért is gondoltam crossover-re, mert nekem nem terepjáró kell, nem földutakra akarok menni vele vadászni meg ilyenek, szimplán csak a téli útviszonyok miatt lenne szükségem rá.


Két verzió van, amin agyalok jelenleg.

1. Mivel a Passatomért alig kapnék valamit, megtartom, tavasztól őszig ugyanúgy ezzel járok be, mint eddig. Nagyon rendben tartom, sajnálnám fillérekért elherdálni. Vennék egy hasonló korú Honda CR-V-t, 2.0 szívó benzinest, ezek állítólag elég megbízható gépek. Csak hát elég idősek, félő, hogy rozsdásodnak stb. Dupla súlyadó, biztosítás stb. Viszont - ha jól gondolom - ennek a többszörösét megspórolnám azzal, hogy tavasztól őszig átlag 2 literrel jobb fogyasztással eljárnék a Passattal.

2. Eladom a Passatot, és továbbra is egy kocsit tartok fenn, viszont akkor egy fiatalabb autóban gondolkodom, max. 1,5-1,7 millió forintig.


Ti mit javasolnátok? Esetleg további ötleteitek vannak? Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. febr. 5. 14:42
 1/4 Donald J. Trump ***** válasza:
Ennyiért már kapsz 2005-2006 körüli Chevrolet Captivát, Suzuki Grand Vitarát vagy KIA Sportaget. Azokra már talán érdemes lehet váltani - egyik sem egy húde izgalmas típus és benzinesben sokat is fogyasztanak, de ezeket is sokan csak második autónak tartották, autópályázásra gyakorlatilag alkalmatlanok is (akrácsak a CR-V) - arra még megfelelnek amire neked kell.
2017. febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A Grand Vitara nekem is tetszik, az előbb találtam is egy 2007-est, 1.6 benzines, kevés km-rel, szép állapotú. Mennyire megbízható gépek ezek?
2017. febr. 5. 15:28
 3/4 Donald J. Trump ***** válasza:

Megbízhatósággal nincsen probléma - egy-két futómű bibi szokott előjönni vagy olyan elektronikai apróságok, mint az ablakemelő, légzsák jeladó (mint ami kb. minden autónál), de kifejezett típushibát én nem ismerek a benzines esetében.

Viszont tényleg sokat fog fogyasztani és 90-110 fölé nem érdemes vénni, ahoz még túl sok terepjáró-gén van benne, hogy igazi crossover legyen.

2017. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nézegettem régebbi quattro Audi-kat, esetleg arról vélemény? Benzines motorral gondolnám, ezekben általában olyan 350-400e km van. Mennyire megbízható a quattro-hajtás? Sok szervizköltség van vele, vagy nem vészes?
2017. febr. 10. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!