Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon benéztem autóm műszaki...

Nagyon benéztem autóm műszaki érv. Idejét. Március 13. -ra hittem és közbe január 13. -án lejárt. Jövő héten viszem műszakiztatni, de amúgy büntetésre számíthatok sajna ugye?!?

Figyelt kérdés
2017. febr. 5. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem kapnak el lejárt műszakival, akkor nem. Nem kötelességed azonnal megcsináltatni a műszakit, csak akkor nem járhatsz vele.

A műszaki vizsgára bejelentéskor kérhetsz útvonalengedélyt arra az alkalomra.

2017. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem fognak ott ezzel foglalkozni, persze célszerű útvonalengedélyt kérni, mert a rendőrnek hiába mondod hogy oda viszed nem fogja őt érdekelni, ha esetleg lekapcsolnak. Műszakira akár fél év múlva is viheted, most bizonyítsák be hogy használtad-e az autót az idő alatt vagy nem. Ha esetleg megkérdezik miért nem vitted eddig, találj ki valami indokot, de igazából semmi közük hozzá.
2017. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó tanácsokat kaptál, fogadd meg.
2017. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nemcso ***** válasza:
Csak a rendőröket érdekelné, ha megállítanának.
2017. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha útvonalengedély nélkül mész akkor nagy eséllyel megállít a rendőr ha meglát mert látja előre hogy van e műszakid vagy sincs.

Egyszer a régi autónkon lejárt a műszaki, kértünk ideigleneset hogy eltudjunk menni megújítani, de aki a papírt adta az elírta a rendszámot így nem volt érvényes. Na ezt a forgalomban azonnal meglátta a rendőr és meg is állított. Szerencsére rájött ő is hogy véletlenszerű elírás történt a papíron úgyhogy nem történt semmi. Lehet hogy azóta nincs ez az ideiglenes műszaki dolog hanem útvonalengedély mert ez több mint 10 éve történt.

2017. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van. Ha VÉDA alatt nem haladsz át, vagy közúti ellenőrzésen nem állítanak meg, akkor nem fog érdekelni senkit a dolog. A legtisztább persze ha az okmányirodában (vagy hogy hívják most...) útvonalengedélyt kérsz, amire persze fizetni is kell valamennyit.

Nekem is most fog lejárni a hónap végén a műszakim, de már hetekkel ezelőtt kaptam 3 e-mail, 4 sms-t és még fel is hívtak a márkaszervizből, hogy tudom-e hogy le fog járni.

2017. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beviz Elek ***** válasza:

#5


De ha lekaparja a matricákat a hátsó rendszámról, akkor nem is olyan feltűnő hogy egyből kivegyék. Engem fél év után vettek ki a rendőrök, addig észre sem vették. Az igazsághoz hozzátartozik hogy van rajta műszaki, csak valamiért nincs benne a rendszerben, úgyhogy épp ma küldtem el a beszkennelt papírokat az illetékeseknek.

2017. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!