Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le lehet e vizsgáztatni olyan...

Kornel1112 kérdése:

Le lehet e vizsgáztatni olyan motort amihez csak adásvételi van?

Figyelt kérdés
Adott egy Suzuki dr 500 motor (enduro) és ezt szeretném forgalomba helyezni csak az a baj, hogy adásvételin kívül nincs másom hozzá. Magyarországon lett vásárolva olyan 1995-ben. Milyen papírt kellene szereznem hozzá és azt hol tudnám beszerezni?

2017. febr. 8. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem.


Forgalmi

Jármű törzskönyv

Adás-vételi (attól akinek a neve a forgalmiban szerepel)


Ezek nélkül át sem tudod iratni, nem, hogy levizsgáztatni.

2017. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet ezt a kerdest erdemesebb lett volna meg a vasarlas elott feltenned,mert tulajdonképpen vettél egy adag ócskavasat amit az eletben nem fogsz tudni forgalomba helyezni!
2017. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vagy amit vázoltak már (forgalmi, törzskönyv stb) ha volt forgalomban vagy másik lehetőségként (ha még eddig nem helyezte senki forgalomba) a vásárlásról szóló számlát, ami XY nevére szól, aztán adásvételit/adásvételi láncod egészen hozzád.

És ha valamelyik sikerülne véletlenül, akkor még mindig vonatkoznak rá a forgalomba helyezés játékszabályai. Sőt, ha eddig nem lett volna hivatalosan forgalomba helyezve, akkor regisztrációs adó is kell például.

2017. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1.-dik válaszoló: Köszönöm szépen!

2.-dik válaszoló: Ez még anno apám használta mint cross motor és jelenleg én is úgy használtam párszol. És ez nem egy ócska vas hanem egy emlék. 20+ éve a mienké

3.-dik válaszoló: Ezt nem tudtam hogy ha volt forgalomban akkor vissza lehet keresni mert igen volt rendszáma. Köszönöm szépen a választ!

2017. febr. 9. 18:38
 5/10 veterán vas ***** válasza:
Ha a 18:38-as magyarázatodat vesszük alapul, akkor 20 éve tudod/látod, hogy nincs rajta rendszám, és nem kellett vizsgára vinni. Vagyis nincs érvényes műszakija, nem használhatjátok közúton, nem lett átíratva, nincs nyilvántartva. Akkor most miért adod az ártatlan csodálkozót?
2017. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na akkor tisztázúk volt rajta rendszám de elkeveredett a papírokal eggyut és nem tudom, hogy újra honnan lehet papirokat csinálni 1 tippem van hogy okmány irodában esetleg tudnak e segiteni
2017. febr. 11. 21:51
 7/10 veterán vas ***** válasza:

Nehéz elhinni, hogy 20 éve a család tulajdonában lévő járműről "valahogy" elkeveredik a rendszám és az összes papír.


/semmi közöm hozzá, de számomra elképzelhetetlen/

2017. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"volt rajta rendszám de elkeveredett a papírokal eggyut"


Az izgalmasan hangzik... És akkor gondolom biztosítás nem fizetése miatt kitiltották a forgalomból, visszarakni csak büntetés kifizetése (vagy tulajdonosváltás) mellett lehetne.

És ismert a rendszámkombináció?

Ha igen, akkor azzal, ha nem, akkor a vázszámmal lehet próbálkozni.

2017. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Apám monda, hogy volt rendszáma csak le lett téve mert cross-ozásra használta meg versenyeken és a rendszám így keveredet el papírokról meg fogalma sincs, hogy hol van mert a helyéről eltűnt és mivel nem volt használva közúton ezért nem is foglalkozót apám vele. Nekem ez a motor nagy kincs mert 20 évesen kaptam egy motort amivel még apám motorozót és most én mehetek vele ezért nekem ez egy nagy kincs de ha nagyon nehezen lehet visszahozni forgalomba vagy nagyon drága akkor hagyom és én is cross-ok vele
2017. febr. 13. 22:50
 10/10 anonim ***** válasza:

És ismert a rendszám? Az alvázszám olvasható?


Ezek közül valamelyikkel lehet kezdeni valamit. De ha egyik se lenne, akkor minek gépeljek bármit? Írd meg melyik adatok vannak meg, aztán majd utána.

2017. febr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!