Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autó építése?

Misu16 kérdése:

Elektromos autó építése?

Figyelt kérdés
adott egy w124 es merci, és szeretném átalakítani elektromos hajtásúvá. magyarországon már csináltak hasonlót, de nagyon nehéz lepapírozni. németországban mennyivel egyszerűbb ez?

2017. febr. 3. 07:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
légyszives értelmes válaszokat. nem egy tizenéves vagyok aki szórakozásból teszi fel a kérdéseket, a téma sok embert elgondolkodtatott már, és sokan próbálkoztak már vele, tudtommal Magyarba már díjat is nyertek építéssel
2017. febr. 3. 07:42
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Aha...komoly valaszokat egy ilyen oldalon feltett ilyen jellegű kérdésre........

Egyebkent miert nemna nemet gyakorikerdeseken probalkozol?

Ott lehet nagyobb eséllyel talalsz olyat aki vágja az ottani jogszabályokat

2017. febr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

lepapiroztatod németországban, azt hazahozod.. Ez a legkönnyebb része szerintem.

De itthon is meg lehet elvileg oldani. Logikusan kell rá gépészeti terv, és meg kell felelnie a közlekedésben való részvétel feltételeinek.


Én úgy állnék neki, hogy először az autót csinálnám meg aztán a papírmunkát.

Mire kész az elektromos fék és kormányszervó, a töltő rendszer, az akku védelem, elektromos gázpedál, máris olyan tételekbe futsz bele hogy a 2-300e ft os német vagy magyar pár napos ügyintézés tulképpen semmi ahhoz képest ami egy egyedi rendszer kifejlesztésével jár.

2017. febr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És miért pont egy 2 tonnás dögnehéz ezer éves hulladékból kell elektromos autót csinálni?
2017. febr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

vegulis lehet bármiből nem ?


Jó, hát piszok drága lesz a sok akksi, nem is nagy lesz a hatótáv és logikusan gondolkodva a befektetett összegből egy rendes új elektromos autót vehetne (és akkor tényleg olcsón úszta meg, de szerintem az uj autó ára nem lesz elég),

ellenben jó hobby és igazi mérnöki bravúr lesz amit csinálni fog.


én drukkolok neki, hisz jó érzés hogy van olyan magyar szakember aki millió dolláros projecteket megcsinálja a garázsában.

2017. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Rád keresve, a nitróhigitós babettás kérdésed alapján nem vagy ok biztos benne, hogy bele kéne vágni.

Dolgoztam egy ideig elektromos tömegközlekedési járművek elektronikáit tervező és vezérlő szoftvereit író céggel szomszédos irodában (nem a Modulo), és egyedi személyautó villamosításba ők sem mertek volna belevágni. Pontosabban mondták, hogy van az a pénz, amiért elkezdik, de nekem nincs rá annyim.


Szóval valószínűleg a ház, amiben laksz, rámenne erre a kis mókára. Feltételezem, hogy nem leselejtezett targoncaakkukat akarsz bepakolni a hátsó ülés helyére, és nem egy ilyen targonca bontott relés "vezérlését" akarod beleépíteni. Mert ebben az esetben talán megállna az ügy egy-két milliónál.

2017. febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mert ennel a hulladeknal jobb autod nem lesz ezt garantálom.egyebkent koszonom a hasznos válaszokat. szamolgattam. plafon 3 milka boven az atalakitas, a donor megvan es 3 milliobol nemveszek ujat. egyebkent a tesla se konnyebb 2 tonnanal, es nem golfkocsit akarok. ugy hallottam hogy magyarorszahon nagyon hosszu es nehez engedelyeztetni egy ilyen projektet
2017. febr. 3. 14:42
 8/11 A kérdező kommentje:
1430kg gyárilag- motor, és alkatrészei, be az elektomos cucc max 1800kg
2017. febr. 3. 14:48
 9/11 anonim ***** válasza:
én drukkolok neked.. szerintem vágj bele, a lepapírozás tényleg gyerekjáték.
2017. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Németországban 2-3000 €-ért kapsz hibrid Priust, vagy Civicet. Miért nem abban gondolkodsz?
2017. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!