Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik legyen ezek közül,...

Melyik legyen ezek közül, esetleg valami más?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok. Laikusként nehéz feladat a rengeteg lehetőség közül választani, ezért kérnék egy kis segítséget. Keveset futna, pár hónapig kb. heti 150km-t utána még jóval kevesebbet, így főleg benzinesekben gondolkodom. Főleg nagyobb sedanok tetszenek, erősebb motorral. Fontos, hogy hátul is elférjenek kényelmesen, akár hárman is. A fogyasztás nem probléma, munkahely nagy részét fizeti, költözés után meg már gyalog is el tudok menni a munkába. Amiket eddig nézegettem:


-Ford mondeo mk3: elég vegyes megítéléseket hallottam róla, főleg a 2 literes benzines érdekelne


-Opel C vectra: rosszat még nem igen hallottam, róla. Ismerősömnek is van, azt mondta, hogy tartós darab, de semmi különleges nincs benne.


-Volkswagen B5 passat/skoda superb: egy kalap alá veszem őket, családban több passat is volt, ezekből elgondolkodnék a dízelben is (1.9 TDI) de félek, hogy a legtöbbet már erősen lelakták és nem törődtek velük.


-Audi A6 C5: A legtöbb rosszat erről a típusról hallottam. Igazából magamat is szeretném lebeszélni róla, hallottam, hogy igazi szopóroller tud lenni. De mégis ez fogott meg legjobban az eddigi autók közül és valamennyire én egy "hobbi" autót vennék, mintsem egy igazi munkás eszközt.


A keret 1 millió forint lenne, ezen felül marad még a papírokra, illetve a szervízre. Ezek közül Ti melyiket ajánlanátok? Teljesen más típus is jöhet, ha megfelel a kritériumaimnak.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2017. febr. 9. 12:38
 1/6 Tomcatters ***** válasza:
1Millaert ,mar vannak 6. generacios honda accordok azt 2.0 vtec motorral erdemes nezni :D En ennyi penzert azokat neznem
2017. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Ma nagy az autóvásárlási kedv. Mondeo mk3?: vállalható, 1.8 és 2.0 duratec motorral is. A mai utcaképben még mindig jól mutatnak ezek a harmadik gen. Mondeók.

Vectra C: Attól függ, hogy melyik motorral.

VW B5 /superb: Inkább a Superb, abból találni fiatalabbat is. A műszaki alapok ugyanazok.

A6: inkább felejtsd is el.

2017. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
BMW E39, de a szmogriadók miatt M54 motorral, tehát 2001utáni 5xx-i. az xx a ccm re utal.
2017. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
1 milláért csakis japánt vennék.
2017. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Ford Mondeo: nem rossz, de nem túl tartós autó szerintem

Opel vectra C: az egyik legjobb választás lenne, az 1.8-as benzines nagyon illik bele.

Passat: alapból ezt kéne venni, egy a baj: Passat/ Superbből csak dízelt szabad venni.

Audi A6 C5: csak a benne legelterjedtebb 2.5 TDI motor miatt rossz a híre (ami nem is olyan rossz). A benzinmotorjai nagyon jók, és maga az autó is nagyon strapabíró.

Én A6-ot vennék, minél nagyobb motorral.

2017. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a Zafirák házatáján is szétnéznék.
2017. febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!