Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit kéne adnom az oktatómn...

Mennyit kéne adnom az oktatómnak, hogy biztos átmenjnek a forgalmin?

Figyelt kérdés
Ha egyedül vezetek minden jól megy, de kizárt hogy ne hibázzak majd a vizsgán, amikor minden mozdulatomat követ a vizsgabiztos. Alapból izgulós vagyok, tuti elrontanék valamit.
2017. febr. 10. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján gondolom először mész vizsgázni. Én úgy vélem meg lehet csinálni lefizetés nélkül is ehhez pedig két tényező szükséges: 1. Olyan vizsgabiztost kapj aki nem szemétkedik és mindenáron megakar buktatni.

2. Mennyire tanultál megvezetni az adott óráid alatt, ha érzed a vezetést és megy a dolog akkor nem lesz gond, csak oda kell figyelni.

Én szerdán voltam vizsgázni harmadjára és sikerült. Szerencsémre jó vizsgabiztost kaptam és nem csesztem el semmit az alatt 30-35 perc alatt amit levezetten.

Első két alkalommal nem volt szerencsém.

Az a tanácsom, hogy mindenképp próbálj úgy vezetni mintha csak az oktatóval lennél, és próbálj higgadt maradni. Ha mindent jól csinálsz meg lesz. :)

2017. febr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
53%
Jó sofőrnek tartom magam és régóta vezetek. Mielőtt nem volt jogsim rengeteget vezettem magánutakon erdőbe ilyenek. A KRESZ el mindig tisztába voltam. Jól reagálok a veszély helyzetekre. De a vizsga nekem se jött össze először. Az oktatóm egyszerűen nem fogta fel hogy miért bénázok annyit a vizsgán. Utána jól le is szidott hogy ez mi volt mert ő tudta hogy tudok vezetni. Tehát megbeszéltük hogy a következő vizsgát zsebpénzzel csináljuk. Nem tudom miért de egyszerűen ha valaki ellenőrzi a mozdulataimat nem tudok odafigyelni arra amit csinálok ez személyes probléma :D mással is így vagyok. Tehát ha úgy érzed te is ilyen vagy egy 20 as átlendíthet. A baj azzal van aki képtelen vezetni mégis átcsusszan aztán beül az autóba egyedül és balesetet okoz.
2017. febr. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az oktatódat kérdezd, ne itt érdeklődj, mert vannak helyek, ahol elvárják a visgabiztosok a plusz pénzt, de olyan helyek is vannak, ahol kivágatnak a vizsgáról megvesztegetési kisérlet miatt, a fél évre el is tiltanak a vizsgától. Ahpl szokás a lefizetés általában kérdezés nélkül fel is veti az oktató, de óvatosan rá is kérdezhetsz. "azt hallottam" kezdetű dumával
2017. febr. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
20-as az oktatónak, 20-as vizsgabiztosnak. Mocsok egy világ ez, de jobban jársz így.
2017. febr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Tőlem próbált kérni a vizsgabiztos, hogy biztosra menjünk. Kár neki hogy egy ismerős 2 nappal előtte vizsgázott ugyanennél a személynél én meg direkt elindítottam a hangfelvételt telefonon... :D :D

Nem mert megbuktatni, bár nem is hibáztam :)

2017. febr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Atya isten! :(

Azért remélem a többség tudással, KRESZ ismerettel és kellő rutinnal vizsgázik le és nem a Deák Ferencekkel... így már nem is csodálkozom mért vezetnek egyesek úgy ahogy.


Utolsó! A hangfelvétel hogy bizonyítja, hogy tényleg nem mentél át a piroson ha a vizsgabiztos azt mondja? Ellenben téged simán feljelenthet személyiségi jogok megsértése miatta, mivel elvileg senkiről nem lehet hangfelvételt készíteni az előzetes beleegyezése nélkül. Tehát ha akar hangfelvétellel is meg tud buktatni és még téged horcolnak meg a beleegyezés nélküli felvétel miatt.

2017. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Az csak azt hogy közli velem hogy 10000 forinttal mennyit javíthatnék a helyzetemen hogy átmenjek. A személyiségi jogait meg leszarom egy olyan embernek mikor épp akkor zsarol meg. Miután ezt kimondta, ki is kapcsoltam természetesen, és mondtam neki hogy legyünk korrektek, úgy értékeljen ahogy vezetek, ha megbuktat akkor rendes ok miatt tegye azt elfogadom, de közismert volt, hogy ok nélkül képes kitalálni valamit annak aki nem fizet.
2017. febr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Igazad van, benéztem. Bocs.
2017. febr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semennyit. Ha amúgy is elrontasz valamit, akkor éles helyzetben is elrontanád, így meg inkább ne is vezess.
2017. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6: Kellő rutint nem az alatt a 30-40-50 óra alatt fogsz szerezni, ha meg annyi órát akarsz venni, hogy rutinod legyen, akkor meg a gatyádat rákölteheted a pótórákra meg a vizsgadíjra, és úgy se biztos, hogy átmész. Így meg legalább nem húzzátok egymás idejét, és nem kell fél millát se a jogsira költeni, elég az ha elkorzózol a városban, biztonságosan, balesetet nem okozva. Rutinos úgyis csak több ezer kilométer után leszel. Meg azért remélem azt is vágod, hogy elég sok a pénzéhes és szemét vb. Erről ennyit.


"Ha amúgy is elrontasz valamit, akkor éles helyzetben is elrontanád"


Azért jósnak ne menj, mert ez nem feltétlenül igaz.

2017. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!