Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán körülbelül...

Forgalmi vizsgán körülbelül mennyit kell vezetni? És hol (belváros, falvak. )? Apum azt mondta, h a vizsga előtt ad egy-egy Unicumot az oktatómnak és a vizsgabiztosnak. Szerintetek ez jó ötlet?

Figyelt kérdés
Még valami.. ma volt az 5. órám.. nem tudom valami jól kezelni a kuplungot..indulásnál túl hirtelen, durván engedem fel..ja és a sebességváltót sem tudom 1-esből hirtelen 2-esbe tenni :| szerintetek belefogok jönni a vezetésbe? 18L
2011. jan. 11. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Majd belejössz. Városban szokták, meg kivisznek valami városon kívüli útszakaszra is. Kb 45 perc. Az unicum elsülhet rosszul is...
2011. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az unicumot ne,ha olyan a vizsgabiztos,akkor nagyon mérges lehet,mert megpróbáltátok lekenyerezni,és csak azért is megbuktat,1esből 2esbe pedig nem hirtelen kell váltani,hanem szépen,nyugodtan.
2011. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Unicumot max a vizsga után, miután átengedett úgy, hogy kicsit elnéző volt. Az útvonalat pedig jó esetben átveszitek majd sokszor az oktatóval.
2011. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A vizsga papíron 40 perc, +- pár perces eltérés lehetséges. Továbbá vannak különböző vizsgaútvonalak, amik közül majd húznod kell egyet, meg lesz rajta határozva, hogy merre kell menned.
2011. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyébként mi az, hogy hirtelen 2-esbe rakni? A sebváltónak nem tesz jót a hirtelen mozdulat, szépen húzd le üresbe, és onnan le kettesbe.
2011. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hivatalosan vizsgacsomópontok vannak és nem vizsgaútvonalak!


A vizsgán az oktatód mondja hogy merre menj, és ő jellemzően arra fog irányítani, amerre egyébként is gyakoroltatok. Ezek jellemzően bevált útvonalak, mindenki ugyanezeken szokott menni. Ezt a VB-k is tudják, és van amelyik esetleg beleszól, hogy ne a szokásos útvonalon menj, hanem esetleg kisebb kerülővel, vagy csak simán másik útvonalon. Ilyenkor sem a VB mondja, minden utasítást az oktató ad. Nem kell tudnod merre vagy, az oktató navigál, neked "csak" a kocsi vezetésére kell figyelned.


Tipp: ha valahol olyan gond van, hogy mondjuk kereszteződésbe bent ragadnál, és csak úgy tudod megoldani, hogy elkanyarodsz, akkor kanyarodj el! Ez nem bukóok. A lényeg, hogy szabályosan közlekedj, max. hülyének fognak nézni. Ugyanez vonatkozik balra kanyarodásra. Ha nem vagy biztos hogy az egyirányú, inkább kanyarodj jobbra, és akkor nem lesz belőle gond hogy most milyen is volt.


Az időtartam változó: 10mp-től egészen 40 percig. Jellemzően olyan 30 perc körül szokott lenni a vizsga. Ha esetleg a VB valamit még meg akar nézni, akkor lehet elvitet még olyan csomópontra ami tartalmaz olyan esetet amit meg akar nézni.


A legnehezebb az utolsó 5 perc, amikor mész vissza a rutinpályára, mert akkor már benned van az hogy megvan, én is majdnem így buktam meg... :)


A vizsgapontokat át fogjátok nézni, a legtöbb specialitásra fel fogja hívni az oktatód a figyelmet. A csomópontok környékét érdemes egyedül is bejárnod biciklivel, bkv-val, hogy szokjad.


Előtte ne adjatok semmit. Esetleg utána. VB-nek én nem adnék semmit, oktatónak igen.

2011. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sose értem ezen az oldalon, hogy miért mondja mindenki, hogy le kell fizetni a vizsgabiztost, akár pénzzel, akár valami mással. Én nem adtam semmit, mégis elsőre átmentem.


Durván engeded fel a kuplungot. Erre nem tudok mit javasolni, ne engedd fel durván, csak azzal tudod megoldani ezt a problémát.


A váltót meg finoman kezeld, mintha egy pénisszel játszanál. Igaz, hogy az egyes csak elindulásra való és nekem már akkor pofázott az oktató, mikor 1500-at pörgött a motor, hogy "NE HÚZASD KI ENNYIREEEE!", de ha normálisan indulsz van azért időd szépen felgyorsítani úgy 15-20-ig, aztán be kettesbe.

2011. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Az oktatóval beszéld meg, ő tudja, h melyik vizsgabiztos "vehető meg", de én pénzt adnék, ha kellene.


Kuplung nem egy nagy cucc, és nyugodtan nyomjad neki 1-esben, ne sokáig, de ne pánikolj, és ne kapkodj, vizsgán úgysem szól az oktató.


Kuplungot minek gyorsan felengedni? Tartsad picit csúsztatási ponton, amikor érzed, h mindjárt megindul az auto, utána ahogyan engeded fel a kuplungot, úgy nyomd befelé a gázt... Nem nagy cucc.

2011. jan. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sem pénzt nem adtam, sem más ajándékot. Rengeted pénzt kaszálnak az autósulisok. A legvégén adtam az oktatónak egy üveg piát, mert összehaverkodtunk a végére.
2011. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

NE ADJ!

Elhiszem, hogy drága a pótvizsga... de mi éri meg? vizsgázol még 2x mondjuk és veszel pár különórát... VAGY lekenyerezitek a vizsgabiztost átmész... és nem fogsz tudni egy csomó dolgot, félni fogsz vezetni és valószínű hogy sok veszélyhelzetet fogsz teremteni... NA?!

Én úgy iratkoztam be oktatásra, hogy már régóta tudtam vezetni... Ezért rutinpálya helyett a forgalomban vezetgettem az 1. alkalom után... Rendes forgalmi órában pedig kb 3 után mondtam hogy írjon ki vizsgázni, kifizetem a kötelező órákat, beírja mintha ott lettem volna ( neki is jó, mert ugye nem kell dolgozni)... Nem bírtam az oktatót... Nehéz úgy vezetni, hogy vki ott ordít folyamatosan melletted, és a kocsi mindenhol tele van nyugtató gyógyszerekkel...

Lényeg a lényeg, elsőre meglett B és A1 kat. is... Magabiztosnak kell lenni, és ha látja a vizsgabiztos, hogy mondjuk 50 helyett 55-tel mentél, de rutinosan, magabiztosan, FEL TUDOD VENNI A FORGALOM RITMUSÁT ÉS NEM TARTASSZ FEL MINDENKIT (mint az átlag vizsgázók) akkor az ilyen kis bakikat el fogja nézni...

2011. jan. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!