Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől mozoghat a bal első kerék?

JoeBull kérdése:

Mitől mozoghat a bal első kerék?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdte csinálni, hogy lassú tempóban kanyarodáskor pl. mikor parkolni készülök, olyan nyöszörgő gumi hang hallatszik elölről!Felemeltem az elejét behúzott kéziféknél üresben megpörgettem az első kerekeket , de semmi!Utána megmozgattam oldal és le-fel irányban is ,és a vezető oldali kerék mozog (kotyog), míg a jobb oldalit hiába rángatom, meg sem mozdul!Én lengőkarra és a hozzá tartozó gömbfejre, vagy még talán a kormányösszekötő gömbfejre gyanakszom!Szerintetek???Várom az ötleteket és a javaslatokat!!!Természetesen jövő héten viszem szerelőhöz, csak kíváncsi vagyok, hogy mire számítsak!

#Futóműhibák
2017. febr. 10. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jobbra balra rángatva kotyog akkor kormánygömbfej.Ha fel-le,akkor alsó talpas gömbfej. Ha mindenfelé,akkor csapágy.
2017. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval.Annyival egészíteném ki, hogy ha fogasléces a kormánymű, akkor axiális csukló is lehet.
2017. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És ha csapágy mozog mindenfelé akkor nem ajánlatos úgy közlekedni? Fél centiket mozog kb.
2023. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!