Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári gumiknál az üzemanyag...

Nyári gumiknál az üzemanyag fogyasztás jelölések mennyire hasznosak? Vagy nem érdemes azzal foglalkozni?

Figyelt kérdés

Az új gumikon lévő papírokon felvannak tüntetve, pl. hogy az esős úton A osztályú,ill. fogyasztásnál is A, míg a másik gumi C osztályú az esőben, fogyasztásban meg E.

Árban meg kb. 5-10ezer ft a különbség.

Érdemes ezekre odafigyelni?

Amúgy a gumik amiket néztem, Semperit, Taurus, Hankook, Nokian



2017. febr. 10. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Michelinnél olvastam valamelyik tesztjén, nem tudom téli vagy nyári volt, végülis mindegy. A lényeg az élettartama alatt kb 80 litert lehet vele meg spórólni. Általában 60000 km-et elgurulnak. Adac teszt volt mindet vissza lehet keresni!

Engem nem izgat, a zaj már viszont igen

2017. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tomcatters ***** válasza:
A es B kozott 100 on kb 1dcl van A C kozott 100 on 2 dcl... igy tovabb (laboratoriumi korulmenyek kozott ) D de labfuggo
2017. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha van is különbség, akkor decikben vagy annyiban sem mérhető. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy gyorsabban kopnak az "eco" gumik. Így erősen kétségessé válik, hogy megéri-e. Most tavasszal kell vennem nyárit (mert egy K425 kb 40000km alatt elkopott), úgy gondoltam, hogy inkább az esős tapadást fogom figyelembe venni a választáskor.
2017. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi is most állunk új nyári szett vásárlása előtt.

Nem is tudtam, hogy a Taurus márkanevet továbbvitték (ez a szegedi gumigyár márkája volt hajdanán, persze ma már nem itt gyártják).

Kormoran nevűvel korábban "befürödtünk", nyáron, kanyarban eszméletlenül csikorgott. Nem tudom, mit veszünk, mert nem olcsóak.

2017. febr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semperit,hankook,nokian jó gumik.A taurust már nem annyira.Cimke helyett inkább nézz át egy pár tesztet és azután válassz.
2017. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát próbálok keresni valamit de hiába, Barum márkáról mi a véleményetek?
2017. febr. 10. 21:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a Barum bejött.

Bár érdekes, hogy a normál autóra amivel megyek évi 10-15 ezret arra a gumis a barumot ajánlotta, a másikra amivel megyek 40 ezret, arra már inkább a michelint.

2017. febr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Beviz Elek ***** válasza:

A matricákat nem kell komolyan venni, a tesztek többet elárulnak..


Én is esőre veszek gumit áprilisban, Uniroyal Rainsport3

2017. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tavaly vettem új gumit. Akkor ezen a fogyasztás dolgon én is vacilláltam.

Az előző gumim A tapadású és C fogyasztású volt.

Amit kinéztem (ugyan az a gumi csak az újabb generációs változata) A tapadású és E fogyasztású. Töprengtem hogy a C és E között mekkora lehet a különbség, válasszak-e másik típust.

De végül megvettem ezt. Semmi, nulla, egy deci fogyasztás különbség nincs.

2017. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!