Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány km futásteljesítményt...

Hány km futásteljesítményt bír ki egy Ford Focus?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kérdésre a pontos válasz "attól függ". Mégis érdekelne, hogy kinek mi volt a tapasztalata, kb hány kilométert lehet megtenni egy alsó közép kategóriás autóval, mielőtt eléri azt az állapotot, amikor gazdaságosan már nem javítható?

Jelenleg egy 13 éves benzines Focus I-em van. Újonnan vettem, most tartok 420 000 km-nél. Lenne pénzem lecserélni, de azt az összeget másra is el tudnám most költeni. Kérdés, hogy kibír-e még kb két évet és 60000 km-t anélkül, hogy több 100 000 Ft-ot kellene rákölteni. Az autószerelőm szerint semmi komoly baja nincs, "de hát sosem lehet tudni, mikor üt be a ménkű".

Egyébként tipikus aglomerációs autóként használom. Minden nap kb 25 km a munkahelyemre és vissza, hétvégente 2-300 km, évente egy-két hosszabb túra.


2017. febr. 12. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár a látnokok az ezotéria kategóriában vannak, szerintem nem fog széthullni a következő két évben, ha most nincs baja.
2017. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ennek a napi 2x25 km-nek a nagyobb részét egyenletes tempóban, minimum 60-70 km/h-val tudod megtenni, akkor az nem amortizálja le a motort.

Ha napi 50 km-t tipikus városi módon vezetsz (gyakran kell gyorsítani, fékezni, megállni, sebességet váltani), akkor azért rosszabbak az esélyeid.

De szerintem 13 + 2 = 15 év nem olyan vészes egy Ford Focusnál.

2017. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem bírni fogja, mennyi olajat kell utánatölteni ekkor futásnál?
2017. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De legtöbbször nem is a motorproblémák idegesítik fel az embert, hanem a széthulló beltér, nem működő kapcsolók, nem záródó ajtók, idegesítő apróságok, amik előjönnek ennyi km után.

Amúgy te kéne a legjobban tudd, hogy mennyit bír egy ilyen Focus, nem hiszem, hogy van itt valaki olyan, aki többet ment egy Focussal, mint te :) Szerintem simán kibír még 100 ezer km-t, nagyon strapabíró autók. Csak a rozsda ne egye meg.

2017. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Azt hiszem az autó még marad a következő 2 évre.


#3 10000 km-ként cserélem az olajat. Közte kb 2.5 litert töltök utána.

#4 Igen, azt gondolom, hogy nem sokan hajtottak egyetlen autót ilyen sokáig. Azzal kapcsolatban már van tapasztalatom, hogy eddig mit bírt, azzal nincs, hogy általában mennyit bírnak :)

A belső az valóban amortizálódik rendesen, de mint a fentiekből talán kiderült, nem reprezentációs célokat szolgál a gép.

2017. febr. 13. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!