Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedésben lehet alkudni?

Autókereskedésben lehet alkudni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, sőt ajánlatos is!
2017. febr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem használtautó vásárlásakor.
2017. febr. 15. 00:12
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Mindig lehet és kell alkudni.

De megtekintés után, a helyszínen és olyanra amire lehet is (pl. nem olyanok, hogy nincs rajta dísztárcsa, annak engedje ez az árát, hanem nagyon rohad a kipufogódob, ki van égetve az ülés, le vannak kopva a gumik, ilyenek). H

a valaki már látatlanban kezdi, akkor el szoktam magyarázni, hogy nem így megy: telefonál, idejön, megnézi, ha szeretné közösen elvihetjük valahova ahol felemelik és megnézik, utána kezdheti.


Én mindenhol bepróbálkozom az alkudozással, kivéve az élelmiszerboltokat.

2017. febr. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy értettem! #1 vagyok.

Még szalon esetében is lehet alkudni.

2017. febr. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. febr. 15. 06:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha kinézted a típust, akkor "túrd fel" az internetet: keresd hogy hol szokott rozsdásodni, mik a típushibák, mi hány kilométernél szokott romlani, nézd meg a kb. ugyanolyan korú és ugyanannyi kilométerrel hirdetett gépek hogy néznek ki, mennyiért hirdetik azokat.

Lehetne még egy halom tanácsot leírni, de nem mindegy, hogy egy 250e forintos, 23 éves vagy egy páréves, drágább kocsit nézegetsz...

2017. febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet. Kérdés mennyire sikerül.
2017. febr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de nehogy "mennyit engedsz a feléből" dumával próbálkozz!
2017. febr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, nagyon sok esetben működik is a dolog.


Én amikor vettem a jelenlegi autómat akkor átnézésnél mindent jónak láttam, úgy voltam vele hogy amennyit kér érte, nekem is megér annyit, sőt gyanakodtam is magamba hogy valami hibája tuti van. Én amikor megnéztem nem is foglalkoztam a külsejével annyira, hanem egyből belül kezdtem átnézni a rejtett helyeken hogy mi az ami még meg van, hol kezd el rohadni, hol van rozsda, ha esetleg van. Akkor kapásból belenéztem a motortérbe, ott is minden oké volt a korához képest, éreztem hogy valami hiba biztos van, nagyon nézegettem az autót. Az eladó sráccal is beszéltem, mondta hogy különösen baja nincs, rejtett hibák lehet hogy előfordulnak amiről ő sem tud, arra nem is vállal garanciát, annyit mondott hogy a jobb első elektromos ablakemelő nem működik ami motor hibás már, de mondta hogy melyik szervizbe csinálják meg viszonylag jó áron. Persze ettől független még néztem az autót, aztán láttam jobb oldalán hogy mindkét ajtón van egy igen mély karc és egy horpadás. Akkor kérdeztem a srácot hogy mi történt vele, mondta hogy az előző tulaj húzta meg egy parkolóba, de nem akarta már megcsináltatni, az eladó srác sem foglalkozott még vele, akkor mondtam neki hogy az nekem kapásból 60-80 ezrembe fájna, mert előadtam hogy eléggé zavarja a szemem ez a gond. Akkor mondtam hogy megveszem az autót de csak akkor ha elenged legalább 60 ezret amiből megtudnám csináltatni ezt a hibát. Húzta a száját, de végül mondta hogy csak 30 ezret tud elengedni de ha tudok várni 2 napot akkor megcsináltatja nekem az ablakemelőt, és 2 nap után elvihetem, plusz az átírást is intézi, és a biztosítást, külön díj nélkül, mert egyébként megcsinálták volna ha pluszba fizetek érte. ebbe belementem, eleinte ismerősök mondták hogy szerintük jól jártam volna alkudozás nélkül is, de nekik volt gyanújuk hogy hamarosan komolyabb hiba elő fog jönni. Szerencsére már jó 3 éve megvan az autó, azóta volt egy részletes átnézésén, diagnosztikán és egy hűtőcserén is átesett mert volt egy kisebb balesetem és sikerült kinyírnom a hűtőt. Akkor ott a szervizbe mondták hogy így is nagyon jó szőrben van az autó, el is meséltem nekik hogy fizettem, az alkudást stb... és mondták hogy ahhoz képest jó üzletet csináltam, mert nagyon jó passzban van az autó.

2017. febr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!