Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önindító visszatérő hiba...

BAAT kérdése:

Önindító visszatérő hiba mitől lehet?

Figyelt kérdés
Adott egy 2006-os Fiat Grande Punto, melyen önindítót cseréltek felújítottra. Két hét után hideg indításnál csak pörög az önindító, mint ami nem ér be a fogaskoszorúba. Az önindítósok azt mondták nem a cserélt alkatrész hibája, hanem a kuplung telenyomja fémporral, ami miatt szétkopik a persely. Ilyen létezik vagy mi lehet a gond valójában?

2017. febr. 15. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól megszívattak téged hallod... Én azóta se nyúltam hozzá, tudod írtam én neked, hogy az enyém is nyüszít. Na hát azóta lekopogom "meggyógyult", már csak elvétve csinálja és akkor is nagyon rövid ideig, szóval most biztos nem fogom bolygatni. Közel 108 E km van most az autóban. A tiédben meg volt valami 75, talán?
2017. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
76 ezer van benne, de igazából ez már mindegy is. Valahogy megoldást kellene találnom és nem feltétlenül a kuplung cserére gondolok. Főleg, ha attól sem lesz jó...
2017. febr. 15. 08:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy törött behúzóvillájú önindítód, amit valami mekk mester megkókányolt, de biztosan nem újította fel!


"Az önindítósok azt mondták nem a cserélt alkatrész hibája, hanem a kuplung telenyomja fémporral, ami miatt szétkopik a persely."


Ez meg a hét dumája. Ha annyi fémpor termelődne két hét alatt, akkor évente lehetne teljes kuplung szettet cserélni, mert elfogyna.


Jobban járnál, ha cserélnél szerelőt, de előbb kérd vissza a pénzedet.

2017. febr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy bontott önindítót, amihez tuti nem nyúltak hozzá és azt tedd be. Nem lehet tudni hogy meddig megy el, de ez gyakorlatilag bármelyik autóra igaz. Szóval a rizikó alig vagy semmivel nem nagyobb. Szerintem ezek az idióták jól bezsírozták a tengelyt, na akkor valóban összeszedi a koszt a zsír, így meg persze megszorul a tengely. Ezt azzal kimagyarázni hogy a kuplung miatt van, az a lekoptató szövegek legócskábbjai közül való.
2017. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az önindító bendix volt a hiba oka. Az önindító felújító cégnél úgy tűnik az a rész nem tartozott bele a felújításba....
2017. febr. 21. 10:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt te sem gondolod komolyan hogy 76.000km volt benne?.... meg a másik aki írta hogy "meggyógyult" ilyen hülye dumát...ezért nem szabad autószerelöhöz vinni ezeket az autókat meg az önindító bendix nem tartozik bele a javításba, hát téged is bárhogy lelehet húzni.
2017. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!