Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rángat, leesik az alapjárat,...

Rángat, leesik az alapjárat, peugeot 106-hoz konkrét ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy régi, ám gondviselt 106 1.4 benzin, hengerenkénti '96 évjáratú gazdája vagyok. A problémám, Indít, normális alapjárat van, nem füstöl, szépen jár, elindulsz, kb 10km megtétele után ahogy melegszik az autó, kapcsolod a sebességeket és (főleg!) 1-2-3 fokozatban elkezd rángatni majd megy tovább. Lámpákat ilyenkor különösen imádja, imdákoznod kell, hogy ne álljon le, ha megállsz vele a pirosnál, mert az alapjáratot elkezdi a normál szintről 500ra dobni vagy mégjobban és le is áll. Indít megy tovább..

Érdekesség: Ha fix pl 100-as tempót mész vele, kutya baja semmit nem csinál.

Amik cserélve voltak: gyertya, gyertyakábel, benzinszűrő. olaj és szűrője. Kb minden ami gyujtással kapcsolatos. Tipp volt még a lambdaszonda, de kiegészíteném, hogy most már hidegen is ezt csinálja, ha kedve van a kisautónak, és a tudtommal a szonda igazán üzemi hőfokon lép működésbe tehát kizárnám a játékból. Volt még egy alapjárati motor tipp. Egye fene 10 euro volt egy utángyártott, vettem bele, ki is cseréltem. Először megijedtem, mert berakás után indít és 2500ön ment az alapjárat, aztán magától pár indítás gázadás után helyreállt (jelzem ez volt egy hete, addig zökkenőmentesen produkált az autó, és ez után sajnos már hidegen is elkezdte a rángat leáll módot játszani.)

Nem tudjuk kiolvasni mert egyszerűen egy szaki szerint csak az eredeti szoftver és kábellel működne, rá volt kötve laptop és hozzávaló programra, de nem volt konktakt..

Tudom találgatásnak értelme nincs, de ha valakinek esetleg logikus magyarázata van erre?

És miért van az, hogy mész 40el kb harmadikba picit magasabb fordulaton leveszed a gázról a lábad és durván ránt az autó, nem rángat, csak hirtelen veszi el a gázt..

Köszönöm előre is!


2017. febr. 15. 18:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Gyújtás jeladó?
2017. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!