Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tulajdonomban van egy 2007...

Kriszpk kérdése:

Tulajdonomban van egy 2007 passat 1.9 PDTDI 105LE megnövekedett a fogyasztás. megvásárláskor 5.5 városban 6.2 most 6.7-7.5 városban jelenleg 8.6 Mi lehet a gond vagy merre keresgéljek? Esetleg valakinek hasonló tapasztalata volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tulajdonomban van egy 2007 passat 1.9 PDTDI 105 LE német autó (taxi volt)

Kb 2 éve vettem és nem is volt vele semmi gond

Én kb évi 10-12.000km teszek bele főleg autópályán a városban keveset használom.

a nyáron vettem észre hogy elkezdett többet fogyasztani az autó szerint.

A megvásárláskor klímával 5.5-5.7 volt télen nyáron és felpakolva vagy üresen.

Mivel mindég ugyan azon az úton járok vele már 2 éve így arra lettem figyelmes hogy

a fogyasztás megnőtt először olyan 6.3 de most már 6.7. Legújabb jelzés szerint 8.4 mutat

de ebben benne van most a városi is (rövid 4-5 km használat)

az autót diagnosztizáltattam meg volt elvileg valami szoftver ami kb 600km keresztül gyűjtötte az adatokat

aminek az eredménye:

- 3- gyújtógyertya rossz (kicserélve)

- turbó talán nem nyit vagy zár eléggé amikor kell

( a szerelő valahogy így mondta de elvileg lemérte ami kb 0.5cm jelentett és szerinte ez nem okozhat ekkora túlfogyasztást elvileg korrigáltatta valami "rugó beállítással "

- a 3-as PD elem kicsit alulteljesít de még benne van a tűréshatárban viszont el fog romlani

- kicsit lazább volt a vezérműszíj azt megigazították ( utána húztak ha lehet így mondani)

- álló fűtésem automatikusan többszöri próbálkozásra kapcsol be de manuálisan viszont egyből.

- részecskeszűrő 55% telített (350.000km van most benne)


Állítólag minden meg lett csinálva vagy megnézve a PD elemet és az állófűtést nem cseréltettem még.

Azóta az autó első indításkor több alkalommal is alapjáraton mind ha "megtorpanna"

és a 800 alapfordulat mind ha kicsit növekedett volna olyan 900-ra de nem éri el.

Melegen nincs gond az alapjárattal.

Jelenleg semmilyen hibakódot nem jelez a műszerfal és hibakódot sem jelez amiből lehetne

tudni hogy mit kéne cserél és az autó ereje vagy dinamikussága sem változott legalább is nem vettem észre.



#passat 1.9 pdtdi #megnövekedett fogysztás
2017. febr. 15. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Üzemi hőfokot eléri a motor? (rossz termosztát)

Az alapjárattal nincs gond, tél van megemeli a fordulatot ez természetes. A DPF 55%-ról nem tudok mit nyilatkozni, de én értelmezésem szerint annak 0%-on kellene lennie főleg ha sokat pályázol vele.

2017. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az autó a manuálisan bekacsolt állófűtéssel kb 10-15perc

alatt eléri a 90°C-ot( üzemi hőmérsékletet)

Automatikusan a számítógépnek 7.5°C alatt be kell kapcsolnia

hogy rásegítsen de az nem mindig kapcsol be így olyankor

hosszabb idő alatt de szintén eltudja érni és mind

a két esetben stabilan tartja a 90°C.


A részecskeszűrő elvileg jó ahhoz képest mennyi km van

az autóban és nem volt még cserélve. Ugyan akkor azt a

választ kaptam ha ez magas lenne akkor a műszerfalon

már jelezne az autó hogy a részecskeszűrővel gond van.

De majd utána olvasok még ennek.

2017. febr. 15. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!