Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlása esetén,...

Használtautó vásárlása esetén, létezik bármilyen garancia?

Figyelt kérdés
Szeretnék tájékozódni egyelőre csak, a feltett kérdéssel kapcsolatban, ugyanis mostanában egyre többet rakoncátlankodik az autónk. Most decemberben vásároltunk egy autót, használtan. Fel voltunk készülve, hogy kisebb-nagyobb hibák előfordulhatnak, de most már sorra jönnek elő a gondok. Friss műszakival vettük meg az autót, amikor elhoztuk az erősen ajánlott tételeket kicseréltettük (mint pl. szűrők, olaj stb. stb.). Most éppen a váltó mondta be az unalmast, előtte az elektromos ablakokkal nyűglődtünk (nem voltak benne a csavarok, így adták el, a motor nem volt a helyére bekötve stb. stb.). Tudom, hogy egy autó költségekkel jár, ezzel nem is lenne baj. De nem hiszem el, hogy a mindennapi városi használattól 2 havi használat esetén ezek normális tünetek. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 16. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen szinten át tudnak vágni titeket, mert nem értetek hozzá (mert a fentiek szerint nagyon nem) akkor tök mindegy milyen garanciát adnak hozzá.

Nem kell sajnálni azt a pár 10.000 Ft-ot egy hozzáértő szerelőre, és több autó megnézésére vásárlás előtt.

Egyébként kereskedésekben sok helyen lehet garanciát venni. Valamint a törvényi szabályozás is van szavatosság ügyében, azt viszont google megmondja

2017. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Nekiállhatsz pereskedni, hogy ezek a hibák már a vételkor is fennáltak. Persze ez is hülyeség ha az adásvételin rajta van hogy az autót abban az állapotban veszed meg. Meg hogy lehetne bizonyítani hogy már akkor is fenállt a hiba és az eladó azt tudta is.

Ha eljuttok a bíróságra még a bíró is mosolyogni fog, hogy a pali vett egy használt fost apróért és utána szeretné, hogy az előző tulaj hozza neki jó állapotba.

Kicsit sarkosan fogalmaztam de kb ez a lényeg.

2017. febr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Több autót megnéztünk vásárlás előtt, és szakemberrel mentünk autót vásárolni. Azonban arra nem volt lehetőségünk nyilván, hogy minden egyes csavart átnézzen. Nem értek hozzá ez tény, de épp ezért nem csak úgy bele a vakvilágba mentem és hasraütésszerűen választottam egy autót. Ezért lettem volna kíváncsi a jogaimra. Ennyi.
2017. febr. 16. 10:06
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Jogos van azért reklamálni, ami bizonyíthatóan a vásárlás pillanatában fennálló hiba volt és nem tájékoztatnak róla.


Ezt bizonyítani a gyakorlatban a lehetlennel egyenlő kategória.


Főleg egy ablakot vagy lehet működtetni vagy nem. Az, hogy csavar hiányzik nem szembetűnő, nepper letagadja mondván hibátlanul működött.


2 hónap után elromlott váltó meg reménytelen ügy, akár te is tonkretehetted.

2017. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2017. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!