Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ködlámpa indokolatlan használa...

Ködlámpa indokolatlan használatát pár éve még keményen büntették. Manapság szinte minden vakhangya felkapcsolja, ha kell ha nem. Elnézőek lettek a zsekák, vagy módosult a kresz?

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom de a sok b.rom a városban, nappal ködlámpával megy érted???? El látsz, előre rendesen és azzal megy. És ráadásul a hátsót kapcsolja fel az idiótája. Elől meg manapság divat azt használni a sima helyett.

Nem is értem az embereket. De a rendőröket sem.

2017. febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, indokolatlanul nem szabad használni. Az egykori szabály, miszerint csak akkor használható, ha a látási viszonyok miatt legfeljebb v sebességgel lehet haladni, már réges-rég megszűnt.
2017. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tegnap is ment előttem egy madár, vezetni nem tudott, 40-el poroszkál a csont tiszta úton városon kívül, lefullad mikor ki kell kanyarodni a főútra.


De azért hátul égett a ködlámpa, elöl meg a tompított nem (!!!) de a ködlámpa igen...

2017. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem változott a kresz. csakhát négymillió jogosítvány van kiadva, ebből ha kétmillió vezet..ha csak egy százalék nem tudja hol is van a ködlámpa kapcsolója. Saccperkábé naponta húszezer versenyző, már az is borzalmasan sok..


namost nincs ennyi rendőr.

2017. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez kb. olyan, mint az, hogy reflektorral ne vakítsd el a szembejövőt, vagy kanyarodásnál indexelj. Nagyon nehéz rajta kapni valakit, ezért kevés embert büntetnek meg miatta.

Ráadásul ködlámpánál, ha kicsit köd van, akkor még vitatkozni is lehet azon, hogy tényleg indokolatlan-e.


Az fix, hogyha valahol parkol egy autó és tilos, akkor szabálytalan. Az is fix, hogyha 60-nal megy, ahol 50-nel szabad, akkor szabálytalan. Ha szembe megy az egyirányú úton, az is. Ha kimutatható, hogy alkoholt fogyasztott, az is.

Tehát logikus, hogy a büntetések nagyrészt ilyenekre irányulnak.

2017. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Maradjunk annyiban, hogy elég nagy hülyeség volt emiatt akkora büntetéseket osztani.
2017. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mint ahogy Achillesz is írta, kissé enyhült a KRESZ sok évvel ezelőtt. 30 éve még benne volt, hogy akkor indokolt a ködlámpa használata ha főúton max. 40 mellékúton max. 20 km/h sebességgel lehet haladni a látási viszonyok miatt. Ettől függetlenül 30 év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor éreztem úgy, hogy be kell kapcsolnom a ködzárófényt.


Az is igaz, hogy macerás bírságolni miatta.


Szerintem van egy halom buta-béna vezető is, aki épp hogy átesett a vizsgán, és csoda hogy még nem tört össze senkit. Ma is ment előttem egy rettegő arcot vágó nénike 40-nel az autója meg világított mint a karácsonyfa.


Az egyik rokonlány is panaszkodott pár éve, hogy ledudálták az útról. Kért hogy nézzem meg mi a baj a hátsó lámpájával. Pont ilyen párás idő volt, rákérdeztem: Nem volt bekapcsolva a ködlámpád? Mire ő: Persze, hogy be volt, hiszen ködben kötelező!

Na ennyit az oktatásról.

2017. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
lehet az drl is ködlámpa helyére vagy egybeépítve manapság ez a módi, de ha hátul is világít a helyzetjelző akkor ködlámpa és egy retardáltal van dolgunk így megközelítése fokozott figyelmet igényel
2017. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én azt "bírom", mikor autópályán már fellszállt a köd kb. 2-3 méteres magasságba, azaz alatta a láthatár több száz méter, a retard meg ködlámpázik elöl-hátul, mert ugye köd van.
2017. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Én még mindig azon vagyok kiakadva, hogy miért zavarja ez ennyire az embereket? A ködlámpa semmivel sem erősebb, mint a tompított elől, vagy a féklámpa hátul. Egyáltalán nem zavaró.
2017. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!