Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért állt le a Renault...

Miért állt le a Renault Megane kocsim vezetés közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy mégis mi lehet a baj.


Nehézkesen elindultam a kocsival, ugyanis járt a motor de amikor nagyobb gázt adtam neki akkor mint ha nem is nyomtam volna a pedált csak gurultam lassan.

Ezután vártam 10percet járó motorral, gondoltam csak biztos a hideg miatt volt és valami lefagyott...

Utána jobb lett elindultam és olyan 50km után hegyre felfelé gázoltam volna, amikor leállt az egész kocsi.

Ezután már nem lehet beindítani... hiába teszem bele a kulcsot nem reagál semmire...


Szerintetek mi lehet a baj?

(Renault Megane II) Disel Tdi 1,5 2006-os



2017. febr. 18. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem is indítózik?

Sok ismeretlenes egyenlet ez így, de tessék, pár tipp. Első körben ki kéne olvasni disgnosztikával a hibatárat. Ha ez nem lehetséges, pár dolog van, ami okozhat ilyet. Akku pl. nem lett fenékzárlatos? Ennek ilyen formában kicsi az esélye, mert indítani tudtál, de most tudsz?

Üzemanyag szűrő nincs eldugulva? Üzemanyagpumpa működik?

2017. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ajánlom vidd el MÁRKASZERVÍZBE, ne kóklerbe....aztán kiderül. Szerintem üzemanyagbefecskendezés körül lesz valami...
2017. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csippes kártyával működik a kocsi és kívülről simán távirányítóval kinyitom de amikor bent betszem a kártyát akkor semmi nem történik a start gomb lenyomásakor
2017. febr. 18. 16:54
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

Azért, mert francia, és ha ez nem lenne elég, azért, mert dízel. A dízel renaultok köztudottan rosszak, és sokszor elromlanak.


Vidd szervizbe, csináltasd meg, és add el!

2017. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első hibát okozhatta az elektromos fojtószelep potmétere.


A második hiba pedig kártya hiba, ami sajnos gyakori, elég egyszer-kétszer ráülni...


[link]

2017. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a kártya hibat kizártam mert a pót kártyával is ugyan ugy nem jó
2017. febr. 18. 17:17
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Hát ez valami elektronikai hiba lesz, ami nem meglepő egy Renaultnál.
2017. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első hibát több dolog okozhatja, gázpedál potméter, EGR, ECU, szonda akármi, kár felsorolni otthon úgy se javítható.


A második hiba vagy a kártya olvasó a kocsiban, vagy pedig letiltott a kocsi valami hibára hivatkozva, mivel most kezdte el a vacakolást így nem lenne meglepő.

2017. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!