Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a helyes döntés?

Melyik a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Igazából új, újabb autó párti vagyok. Az emberek vegyesen vásárolnak autót. Melyiket érdemes igazából? Mondjuk egy max 5 éves korig új autót legújabb generációsat ( használtan) mondjuk egy Ford Fiesta 2012-es mondjuk 1,8 millioért. Ami legyen mondjuk 80 loerő.

Vagy inkább egy közepesévjáratút mondjuk 2006-2007-es pl 3-as vagy 5 ös bmw-t ami alapjáraton erősebb meg azért jobb,mint egy gyenge ford. Vagy ha nem is ilyet de mondjuk egy olyat ami ujonnan 5-6 millio volt.

Vagy egy suzuki a legbiztosabb 200 000 ért?

Mi alapján vesztek vagy vettétek az autót?

Mondjuk 23 évesen milyen lenne az ideális választas?


2017. febr. 19. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen korban a vezetési élmény és a fent tarthatóság volt a meghatározó dolog. De ez még most is így van. Mivel az előbbi fontosabb, így nálam sok típus kiesik, muszáj volt visszatérnem a régebbi, '90 előtti autókhoz. Ami újabb és vezetési élményben jónak mondható, sajnos bőven 8 számjegyű összegbe kerülnek, márha sorozatgyártottról van.


Először szerintem a rászánt összeget kellene meghatározni.

2017. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
A Fiesta a jobb választás, ha nem jársz túl hosszú utakra, nincsenek nagy igényeid az autóval szemben, és úgy tekintel rá, mint egy tárgyra, amely elvisz A-ból B-be. De ha olyan vagy, mint én, akkor veszel egy BMW-t (Audit, Mercit, stb), minél erősebb motorral, minél több extrával, de azért szép is legyen, meg jó is, stb. Na meg az az igazság, hogy hosszú utakra is járok vele. Nem érdekelt, hogy 320 ezer km-mel vettem. Az autó tetszett, és kész. Nem adnám egy 3 éves Fiestáért sem.
2017. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a fordból tudsz 1,8 milliósat nézegetni,suzukiból már miért csak a 200 ezresig jutsz el? 1 millióból már "újabb" patika swiftek vannak,200 ból csak a régi van és abból is a jobbak 400 nál vannak viszont azok minimum már 15 éves autók. Nekem fontos volt ennyi idősen az h a kocsi legyen értem,ne kelljen egy ház árát ráverni csak arra h menjen A- ból B- be,hitel nélkül is megtudjam venni,fogyasztása legyen a teljesítményéhez és a motor nagyságához reális,ne legyen egy rozsdaboglya,de ne is kelljen agyonfélteni ha meghúzzák a parkolóban ,és legyen hozzá alkatrész emberi áron. Vezetési élményt minden autó tud nyújtani,főleg a legelső autód az amit legjobban megszeretsz és élvezed,akármilyen korú vagy márkájú. Te tudod mennyi pénzed van,de agyonköbcentizett kocsik már az átírásnál is meghúzzák a zsebedet,és még nem tankoltál.
2017. febr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Ezt nehéz eldönteni. Minden embernek más az anyagi háttere, értékrendje, tapasztalata és véleménye. Aki új autót vásárol, általában hosszabb távra tervez, anyagilag stabil, vagy pont azért vesz új autót mert kedvező a részletfizetési lehetőség. Sok előnye van az új autónak de az ára nyilván magas, ami ráadásul pár éven belül zuhanórepülésbe kezd. Az emberek többsége éppen ezért használt autóban gondolkodik, ami teljesen érthető. Egy teszt- vagy egy pár éves, megkímélt autót már igazán jó áron kifoghat az ember, ami ugyan még mindig drágább, de már bőven a szalonár alatti. Egy 4-5-6 éves autónál már azért kompromisszumokat kell kötnie az embernek. Ugyanis nem mindegy hogy árra megy rá és egy széthajtott, esetleg esztétikai hibás, de még normális állapotú autót vesz, arányait tekintve jó áron, vagy egy megkímélt, keveset futott, jól felszerelt példányra megy rá, melynek az ára már ugyan sokat esett az új autó árához képest, ugyanakkor még sem akkora a differencia mint ahogyan azt a vásárló elvárná. Egy 10 éves autónál már főként csak az állapotát érdemes nézni, és minden mást csak ezután szabad helyezni a sorban. Tíz éves korában megfizethető áron vehet, még mindig jó autót az egyén, de nem feltétlen gondolnám hogy BMW-t kéne. Aki akar és a BMW a szenvedélye, az vegyen nyugodtan, máskülönben valami megbízhatóbbra célszerűbb rámenni. Hiszen ilyen idős korban már semmi sem garancia, a hibák előjönnek és az idő vasfoga hamar eltud járni a nem megfelelően karbantartott és üzemeltetett autók felett. 200.000-ért pedig az vesz Suzukit akinek kevés pénze van autóra, de valamilyen okból kifolyólag szüksége van rá. Ezt semmiképpen sem nevezném a legbiztosabb megoldásnak, ugyanakkor a lehetőségeket mérlegelve egy régebbi, de jó állapotú Suzukit könnyedén fenn lehet tartani, hiszen egyszerű a szerkezete, alkatrész van bőven és elég strapabíróak, karbantartása "igénytelenek".


Én azt javaslom hogy 23 éves fejjel először az árat lődd be, valamint hogy milyen céllal, illetve hogy meddig tervezed használni. Független hogy első autó lenne vagy sem, ócskát NE VEGYÉL. Ha anyagiakat tekintve nem állsz rosszul akkor minimum 1-1,5 millió forint körül nézegess valami 8-10 év körüli kis/középkategóriás japán vagy német benzinest (Mazda 3, Toyota Yaris, Skoda Fabia, Seat Leon). Vagy ha nagyobb autót szeretnél akkor valami megkímélt és jó konstrukciós dízelt (Pl: Opel Vectra, Astra; Ford Focus, Skoda Octavia).

2017. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Vagy egy suzuki a legbiztosabb 200 000 ért? Mi alapján vesztek vagy vettétek az autót? "



Én mondjuk minimum 1-1,5 milliót költenék rá, hogy egy normális, rendes autót vegyek. Max 5-10 éves korig, csak japán vagy német márkát, és ami még fontos, hogy tényleg olyat, amit számomra tetszik. A Suzuki jó autó, motorikusan, de nem tetszik. Persze a külsőnek ára van. Ilyenkor a szervizköltséget nem kell sajnálni. De ahogy ismerősöm mondaná, ha egy olyat autót veszel, ami szíved álma, akkor annak jobban eltűröd a későbbiekben előforduló hibáit. Szinte olyan, mint ha párt választanál. :D Új autót nem éri meg venni, nem értéktartó, sokat lehet rajt bukni. Mégis, az új autó a legjobb autó. Mert tudod, hogy új, tudod a szerviz hátterét, és tudod, hogy más nem használta.

2017. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a #4 tökéletesen leírta. 23 évesen én is a 8-10 éves kategóriát lőném be. 1,5 millió nem kis összeg, de nem is olyan nagy. Abból már lehet venni jó autókat. (Pl. VW Passat VI, Skoda SuperB, Toyota Avensis, Honda Civic, Honda Accord, stb.)
2017. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha annyira nem számítana a pénz,akkor az alábbi modellek közül válogatnék. Audi a7 q5, bmw x3,4,x4, mercedes cla,m, gls.. De igazából azt mondom,szinte bármelyik modellt elfogadnám a márkákon belül,csak új legyen,tetszenek,szépek.


Hogy kicsit visszább vegyek,leginkább egy audi a6 bmw e90,60-nak örülnék, viszont ezek minimum 2 millió fölött,de inkább 3 milliós áron van.

2 milliót szánok kocsira..ebbe nem fér bele igazán az audi a6 bmw 3-5..


Azt érzem a Forddal jobban járnék,mert új nincs szét használva.. Csak bekéne ülni és menni. Többet lehetne spórolni azon,mint pl biztosítás,súlyadó meg ilyeneken.

A 10 éves bmw audinál azt érzem,mintha 100 kg lenne a vállamon és ahogy nyomom a gázt, úgy hagyok el mindent ..vagy is érthetőbben azt érzem,hogy szét esik használat során..

De még is jobban vonz egy audi a3 vagy 1-es bmw vagy nagyobb kategória 10 évesen,mint egy új ford..az e60-90 még újabb modell így elfogadnám.


Az 1,8 milliós fordot vagy más kaliberű kocsit lizingre venném..

A 200 000-es suzuki alatt azt értettem,hogy az ember egybe kfizeti és az övé.

Sokan,miután letették a jogsit vesznek valamit 2-300 ért és menők.. Megtehettem volna már én is,de engem nem vonz a 20 éves kocsi..


Igazából audi a3 és 1-es bmw-n gondolkodom.. Ezek fenntartása még belefér a költségvetésbe és nem valami unalmas kisautó..

2017. febr. 20. 15:55
 8/11 anonim ***** válasza:

A Fordot szerintem felejtsd el. Vagy ha már Ford, akkor inkább egy Mondeo, mint egy kicsi Fiesta. (De inkább a Ford GT vagy a Mustang. :D) Igazából ha a BMW az álmod, vegyél egy BMW-t. Ha van pénzed, a fenntartását és a szervizét simán ki tudod fizetni.


1,8 millióért életemben nem vennék Fiestát. Inkább egy 6-os Passat, vagy egy BMW, annak mégis van tekintélye az utakon.


A helyes döntés az, amit belülről szeretnél. Ha megveszed a Fiestát, csalódni fogsz. És nem csak azért, mert rossz, hanem mert legbelül te nem ilyen autót akartál venni, és meg fogod bánni.

2017. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha pedig belátod, hogy 2 millióból nem tudsz normális BMW-t/Audit venni, akkor add lejjebb az igényeidet. És itt nem a 200 ezres tragacs kategóriára gondolok. Ugyan úgy nézz egy kocsit, 2 millióért, valami másik japán vagy német márkát. Azokból ennyiért már tudsz venni jó állapotút.
2017. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Sokan,miután letették a jogsit vesznek valamit 2-300 ért és menők.. Megtehettem volna már én is,de engem nem vonz a 20 éves kocsi.. "


Ezzel én is így voltam. Pont ezért gyűjtöttem össze a pénzt, és vettem 1,5 és 2 millió között egy normálisabb autót. Álomvilágban azért nem kell élni, az Audi, Mercédesz, BMW esetében a normálisabb példányok 3 milliótól kezdődnek, és az még csak az alja.

2017. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!