Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata szívatót hogyan...

Automata szívatót hogyan lehet kiiktatni?

Figyelt kérdés

50 cm3 , peugeot harkules tipusú motorról van szó.Indításnál csak ígér,azt is ritkán.Szerintem sok naftát kap és az automata szívatóra tippelek.Ha valahogy ki lehetne iktatni,megtudhatnám,hogy az e a rossz.A karbulátor teljesen tiszta,üzemanyag van,levegő szűrő oké,de ez a beképzelt nem akar elindulni.Lehet,hogy a nagy hídeg ami volt be tett neki?

Minden tippért jár a köszönetem már előre és mindenkinek megy a zöld pacsi.


2017. febr. 20. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, hogy milyen karburátor van rajta. Sok fajtán ki lehet váltani manuális szivatóval, pl. ilyennel:

[link]

Ennél csak az a gáz, ha hozzáférhetetlen helyen van a karbi, mert akkor minden indításnál szét kellene szedni a motort, hogy hozzáférj. Létezik ebből bovdenes kézi verzió is, de elsősorban meg kellene vizsgálni, hogy működik-e az automata szivató.

2017. febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Néztem azt a verziót amit küldtél,szerintem beépíthető mert ilyen,azaz,ehhez hasonlós van a karbiban,de mint ezeknél a robogóknál szokás,minden el van burkolva és nehéz hozzá férni.Elég buta megoldásokat alkazmaztak ezen a téren mert még a gyertya csere is komplikált a hely hiánya miatt.

Pont az a gondom,hogy nem tudom megnézni,hogy működik-e az automata szívató?Pont ezért szewretném kiiktatni,hogy megtudjam.Addig nem akarok bele invesztálni ameddig nem tudom a pontos híbát.

Köszönöm a választ,ment a zöld pacsi.

2017. febr. 20. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy tipp. Próbáld meg befogni a levegőszűrőn a szívónyílást, úgy indítózz! Be fog indulni, h a karbi jól van beállítva.
2017. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A mtippem totális csőd.Nem a karbulátor vagy az autómata szívatóval volt a baj.A karbulátor és a henger között van egy ugynevezett membrán,az halt meg.A nagy hidegtől megdermedt én meg ráindítottam,ettől persze bevágta a durcit a membrán,fizika törvénye,és nem volt többé hajlandó tenni a dolgát.
2017. jún. 20. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!