Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia Lodgyval van valakinek...

Dacia Lodgyval van valakinek tapasztalata? Érdemes ilyet venni, vagy inkább kicsivel drágábban nézzek egy komolyabb egyterűt?

Figyelt kérdés
Megnéztem szalonban, elsőre még tetszett is. De aztán néztem egy Toyota verso-t, és egy Ford C-max-ot, azóta valamiért nem akar tetszeni...

2017. febr. 20. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Életemben egyszer vettem új autót egy corolla versö 1.8 vvti 2008 ban .


garancia lejárta után ette az olajat. -10 alatt úgy indult mint egy 20 éves 400.000km-es dízel


Aki bérből fizetésből él (mint Én) ne vegyen újjat és funkcióját tekintve nem éri meg a "márkásabb" autó.

2017. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos van vele tapasztalatom. Nekem nagyon nem jön be, minőségre elég alacsony színvonalat képvisel. Aki megteheti, hogy új autót vegyen, az jobban jár egy pár éves jól karbantartott használttal, ami így már lehet hogy jócskán olcsóbb, mint újonnan. Így lehet például Dacia pénzből VW-t venni.
2017. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Munkásautónak jó, néhány évre, de családi személyautónak nem a legjobb.
2017. febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Arra, hogy elvigyen A-ból, B-be, nyaralásra, felpakolva, akár 7 személyt is, tökéletes. Új autó, garanciával semmi rizikó, mindezt jó árért. Ha innen közelíted tökéletes választás.


Ha a márkajel, küllem, csomó extra kütyü fontosabb a fentieknél, akkor bizony arra még áldoznod kell. Vagy veszel bizonytalanabb használtat, ami lehet szopóroller is, persze az évszázad üzlete is.


Ezt neked kell eldönteni.

2017. febr. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kizárólag újban gondolkodom.

Ha hasonlóan felszerelt modelleket akarok összehasonlítani, akkor pl egy normális Lodgy, amiben klíma, tempomat, stb benne van, 4,2 m körül áll meg.

Ehhez képest, néhány elemében még többet is kínáló felszereltséggel, sőt jobb teljesítménnyel(Dacia Lodgy 107, Ford C-max 125LE) a Ford C-max 4,8 m.

Nem jelentéktelen az árkülönbség, de ezt még simán ki tudnám gazdálkodni. Sokan le akarnak beszélni a Daciáról, és magam is látom, hogy nem a legszebb autó, sőt beleülve tapasztaltam a rettentő gagyi belső téri anyaghasználatot, de azért a 600 ezer különbség nem annyira kevés, hogy ne gondolkodjak el rajta.

2017. febr. 21. 08:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem bontóban szeretnéd nyugdíjaztatni, hanem 7, 8 éves korában lecserélnéd, és el akarod majd adni, akkor biztos lehetsz benne, hogy egy cmax pl értékállóbb lesz, és jobban is keresik használtban is.

Kinézetre pedig nem kell nagy stílusérzék, hogy megállapíthassuk, nem egy szép autó. Az ára meghatározó, de én nem sajnálnám azt a többletet kiadni egy szebb és jobb autóra.

2017. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6/6


Ezzel pont nem értek egyet, minél drágább az autó annál nagyobb az értékvesztés - újról beszélünk.


Továbbá minden sallang - biztosítás, casco - drágább a Fordhoz.

Ha a 600e Ft már megfontolandó összeg - ami teljesen érthető - akkor érdemes megnézni egy hosszútávú költségvetés mit dob ki. Mondjuk 5 évre vetítve. Kötelező sarcai az államnak, fogyasztás, szerviz költségek, alkatrészárak, ne adj isten, típushibák.

Érdemes körbe nézni a népítéletek között, megkeresni a márka/típus fórumjait, ki hogy szereti/csalódott az adott gépben, mennyi volt az éves szerviz, stb.

2017. febr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem is lehet összehasonlítani a Lodgy-t egy Ford C-max-al... A Dacia is nagyon jó, praktikus, megbízható, és költséghatékony autó, de ennyi, amúgy nagyon kényelmetlen, belül semmi minőség, olyan az egész belülről, mintha valami pléhdobozban ülnél. A C-max egy Mercedes S osztály hozzá képest. Ezt is figyelembe kell venni szerintem.
2017. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2017. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7-es, nem vitatkozni akarok, de szerinted pl e közül a kettő közül hét éves korában melyik autóért lehet több pénzt kérni? Azért az autóért, ami már új korában kompromisszumos volt, vagy egy köztudottan jó és korrekt autóért? Természetesen veszít az értékéből a Ford is, de szerintem arányaiban nem olyan nagyságrendet.
2017. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!