Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor lehet nyári gumit fel...

Mikor lehet nyári gumit fel takarni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy +7 tol lehet de hallottam olyat is hogy március 1.tol lehet csak

2017. febr. 24. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Itthon akkor rakod fel, amikor akarod. Én még várnék vele egy kicsit, okozhat még meglepetéseket az időjárás. Ha éjszaka is mész, akkor pedig még elég hideg lesz. Gumi típustól is függ, a régi nyárim (Michelin Primacy) +2-3 fok körül kezdett érezhetően rosszul tapadni vizen, a mostani már 10 fok körül érezhetően alulteljesít a télihez képest (Toyo Proxes Sport vs. Conti TS810).
2017. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

A dátum szerinted befolyásolja bármilyen módon a gumi tapadását?


Akkor érdemes felrakni, ha a hőmérséklet már tartósan 7 °C felett van.

2017. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A dátum akkor lehet érdekes, ha jársz külföldre.

Horvátországban pl. kötelező a téli gumi. Bár azt még sose néztem, hogy meddig, csak hogy mikortól :)

Szerintem még ráérsz. Jövő hétre lehűlést mondanak. Persze nem lesznek már nagyon mínuszok. De kb. olyan 5 fok körül lesz.

2017. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 veterán vas ***** válasza:
43%

Tessék mondani, hogyan kell "nyári gumit fel takarni?"


(volt már néhány autóm, de ilyet még sosem csináltam) ;)

2017. febr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amikor tettszik. Levenni sem kötelező. Bármikor levetetheted, és visszarakathatod.

Már ha Magyarországon élsz.

2017. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:) tehát totálisan tőlem függ illetve időjárástól:)
2017. febr. 24. 10:22
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem attól függ, hogy mikor ér rá a szerelő.

Gyanítom, te még egy kereket se tudsz kicserélni. :-(

2017. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én április közepéig legalább fenthagyom.
2017. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8/7 én nem szorulok rá hogy maganak cseréljem, de gyanítom h neked nincs szaros 2000 Ft egy kerék cserére se úgy h csináld csak magad :( lehetünk bunkók csak akkor rossz emberrel kezdtél:)
2017. febr. 24. 12:27
 10/11 Tomcatters ***** válasza:
59%

Amugy en se szeretem,ha mas hozzanyul a kocsimhoz, mindent szeretek magam megoldani amit lehet :D Neha olyan amator hibakat vetenek gumisnal is :D Pl szurta a szemem,hogy kerekcserekor korbe sorba huzta ra a kerekekre a csavart, mikor azt atlosan kell :D (nem az en kocsimon)

Kerdesedre a valasz, akkor,kell ha tartosan 7 fok fole kuszik a homerseklet ,en meg egy bo honapot ,masfelet varok a cserevel :D

2017. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!