Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen módszerrel mossam át a...

Milyen módszerrel mossam át a hűtőrendszert a kocsimban?

Figyelt kérdés

Le engedem, felöntöm ecettel(ha az ecet nem jó akkor mivel?)+vízzel, keringetem kicsit aztán átmosom még párszor és a végén fagyálló+desztillált víz? Én így gondoltam, de kíváncsi vagyok Ti, hogyan csinálnátok!

(Fűtőradiátorom mostam, így már meleget fúj de nem volt szép víz benne gondolom az egész hűtési rendszer így néz ki, valószínű előző gazdi csapvízzel keverte a fagyállót:/ )



2017. febr. 24. 14:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Látom szépen le lettem pontozva. Sebaj. Akkor ebből le tudtam azt szűrni, hogy a legtöbb autóba a meghibásodásnak elkerülése miatt muszáj desztillált vizet önteni. Ezt eddig nem tudtam, régen ez egyáltalán nem volt szokás.

#6: Egy 1,8-as VW Passat B3-mom van. Az említett generálkor a komplett motor szét lett szedve, így a vízkör is. Belül semmi lerakódás nincs, a két radiátor átfolyási sebessége mérhetően nem csökkent. Olyan tanácsot kaptam, hogy ha már úgy is ki van szedve, akkor mossam ki egy erre a célra kitalált vegyszerrel. Már pontosan nem tudom mi volt az, csak hogy vízhez kellett keverni viszonylag kevés mennyiséget. Meg is tettem, minimálisan szürkítette el a folyadékot, látható "szemcsét" nem hozott ki.

Szóval akkor elnézést, nem is mertem volna feltételezni, hogy ez bármelyik motort károsíthatja. De ha már itt tartunk, akkor pontosan miért is történne ez sima csapvíz hatására? A más anyagból van gondolat jó lehet, de akkor pl. a régi Zsiguliknak miért nem ártott? Alumíniumot/más nem vagy nehezen korrodáló anyagot még csak messziről sem láttak, így azoknak még jobban kellett volna ártania a csapvíznek. Vagy itt elsősorban nem a korrózión van a hangsúly? Ha nem, akkor min?

2017. febr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
28%

Lehet csapvizet beletenni, ha fagyállóval kevered 1:1-ben. Mert a fagyállóban korróziógátló és vízkövesedést gátló anyagok is vannak. Magában az üres csapvizet nem lehet használni.


De mivel fillérekbe kerül az 5 literes ioncserélt víz így nem olyan nagy izé azt se megvenni.

Mindenképp ilyen barna trutyis lesz minden hűtő idővel, 10 éves kocsikban már bőven ilyen. Ezért is javasolják a 4 évente cserét.

2017. márc. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!