Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » CTEK XS 5. 0 típusú akkumuláto...

CTEK XS 5. 0 típusú akkumulátor töltőn lehet állítani a töltési áramerősséget?

Figyelt kérdés

Hogy érzékeli ez a töltő, hogy pl.: 6 Ah-ás motorkerékpár akkumulátort vagy 44 Ah-ás személygépkocsi akkumulátort akarok vele tölteni? Tehát lehet a készüléken a töltési áramerősséget állítani vagy a töltő állítja automatikusan? Elméletileg az akkumulátor kapacitás 1/10-ével kellene az aksikat tölteni 10 óra hosszáig. Akkor érné el az aksi a kapacitásának a maximumát. Ezzel a készülékkel ez megvalósítható? A régebbi, olcsóbb töltőknél az volt a gond, hogy egy fix áramerősséggel töltötte a töltő az aksit.


Érdemes ilyen töltőt venni?


Normális válaszokat előre is köszönöm!



#akkumulátor töltő #akkumulátor töltés #CTEK 5.0 #motor akkumulátor töltése #CTEK aksi töltő
2017. febr. 25. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen töltőm van kb 5 éve. Azóta egyszer-kétszer használtam. Nincs rá panaszom.

Automatikusan állítja az áramerősséget az egyes töltési fázisok között, sőt a feszültség sem állandó.

Azt, hogy motor akkut akarsz vele tölteni, ki tudod választani egy gombbal.

A neten fent van a magyar nyelvű használati útmutató. Azt olvasd el!

Jó minőségű töltő, én nem sajnáltam rá a pénzt, mert nem egy-két évre vettem, jó darabig ki fog szolgálni.

2017. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2017. febr. 25. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Ott van az üzemmód-választó, de egyébként autós módban sem tett kárt a motor akksijában. Automatikus.

Nem ez a típus, de CTEK van, egész télen ez gondoskodik a motor akksijáról.

Hozott már vissza bőven 1V alól is 12V-os (elsőszerelt, zárt) akksit, ha figyelembe veszem azt, ott és akkor visszahozta az árát.

2017. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az az igazság, hogy a hagyományos, olcsóbb akkumulátortöltőkön nem lehet az áramerősséget egyáltalán állítani. Ez nagy baj, mert így az akkumulátorkapacitás 1/10-ével nem tudja az ember szabályosan, normálisan tölteni az aksit. A drágább töltőkön lehet csak az áramerősséget állítani. Azért a pénzért, amennyibe ezek a drágább, jobb töltők kerülnek, már nem egy hanem két új akkumulátort is tudok venni, ami szinte kitart az autó teljes élettartama alatt.


Ezt a CTEK töltőt én is motor akkumulátorhoz néztem inkább. Köztudott, hogy a motor akkumulátorok előbb halnak, mint a személygépkocsi aksik. Ráadásul a hagyományos töltők több amper árammal töltik ezeket a kis kapacitású aksikat, ami nem tesz igazán jót nekik. Ezért gondoltam, hogy egy ilyen "okosabb?" töltő jól jönne idehaza.

2017. febr. 27. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!