Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó akku töltése otthon,...

Autó akku töltése otthon, összepasszolnak e a töltő és az akku? (Öreg Bosch töltő).

Figyelt kérdés

an egy Banner 40Ah 300A Indító áramú aksim már nem is emlékszem rá mikor lett véve, arra gondoltam hogy mivel szegénykém egy városi mókuskerékbe van zárva gyakori rövid utakkal állandó indítózásokkal, kuplung csúsztatásokkal, hogy felhozom és feltöltöm. Bár még érzésre nem éreztem semmit mármint hogy öregedne ugyan olyan jó szívvel dörrenti be a motort mint új korában de hát neki is jár egy kis szeretet, így van egy Bosch KL-1204 alig használt töltőm vagyis úgy kaptam, de 1-2x volt használva nem mai darab tán nálam is öregebb.

[link]

Ő lenne az Aksi.

A töltő:

[link]



2017. febr. 24. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha 12 voltos, akkor jó.

Egyébként - szerintem - értelmetlen dolog amire készülsz.

Inkább kocsikázz egyet ki a városból.

2017. febr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igazából ezek nem egy érzékeny Li-os akkuk, amihez vezérelt töltés kell. Ha megvan a kellő feszültség, akkor bármilyen töltővel lehet őket tölteni. A kapacitásuk 1/10-ével szokás tölteni, amíg az árama a minimumot el nem éri. Ha a töltő legalább 4A-t tud akkor jó. Ha kevesebbet az sem gond, csak ha van benne kellő érzékenységű biztosíték, akkor az ki fog menni.
2017. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az szerintem többe kerülne, és akkor is csak 1 alkalom lenne másnap megint merülne. Azért kérdeztem mert valahol olvastam hogy mindenféle új akkumulátorokat fejlesztettek ki, ez is kalciumos technológia, és ez a Bosch töltő meg még a régi korszak akksijaihoz volt. Most meg már látni mindenféle micro processzoros akku töltőket, amik lehet jobban töltenék de most ez lenne.
2017. febr. 24. 18:41
 4/13 A kérdező kommentje:
2. az van ráírva 2,5A anth 55W multiméterrel mérem jelenleg és 13,81V-ot mutat a töltőn az a mutató 0-6 os skálán 6 ahol teljesen meghalt az aksi és 0 ahol izomtól sorvadozik jelenleg 2,5-3 között van kicsit közelebb a 3-ashoz. tehát tölti, csak nem tudom hogy összeillenek e ,azért kérdeztem mert minden modernizálódik de a töltő még béke beli.
2017. febr. 24. 18:45
 5/13 Tomcatters ***** válasza:
radughatod , lenyeg pozitivat pozitivhoz, negativat negativhoz :D toltore meg ra van irva mennyivel tolt pl 4v
2017. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Tomcatters ***** válasza:
4A
2017. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tomcatters ***** válasza:
ugyan ez az akkum van en egy anno skoda 105 hoz vett akkutoltovel toltom 1978 as tolto
2017. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mérd a felvett áramot, és ha az a töltés folyamán csökken akkor nincs gáz. 13,8V az jó. Ahogy veszi fel a töltést ez úgy fog növekedni, az árama meg csökkenni.
2017. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm, tehát ez az aksi nem igényel semmilyen processzor vezérlésű csúcstechnológiás méregdrága "anyámkínnyát"? Kicsit búg, elég kellemetlen itt az ágyam mellett, de hát ha valami lenne rögtön tudjak cselekedni.

Köszönöm még egyszer megy a zöld újj :D

2017. febr. 24. 18:55
 10/13 A kérdező kommentje:
Induláskor az aksi feszültsége mielőtt töltőre dugtam volna 12,43V-volt. kicsit merült volt. Mindig 13,5-öt töltött új korában.
2017. febr. 24. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!