Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki németországban él, hol...

Aki németországban él, hol venne autót?

Figyelt kérdés

Szivesen venne inkább kint, vagy inkább maradna a magyar papiros autóknál? Milyen szempontokat figyeltek autovásárlásnál? Nő vagyok szóval irhatok mindent, évjárat,köbcenti,stb.

Németben jó állapotu autok vannak mivel nem hajták szét őket nincsenek az utak tele kátyukkal mint magyarban. Kezdő jogsival nekem sok lenne a német biztositás,de ha egy jó autót tudok venni érte akkor nem számit.

Vw-ek jók szerintem, utána a Skodák. Ezekhez olcsóak az alkatrészek. Bmw is tetszik de ahhoz drágák. Csak azt tudom amit más férfiaktól hallok nagyvonalakban. Irhattok véleményt nektek mi a kedvenc és miért. Hány éves kocsit érdemes venni,stb. Ja és nem akarok automata váltós, sztem jobb a kézi. De valaki az automatát szereti,könnyű azt is megszokni,de nem szeretem a tul sok elektronikai dolgot mert félek h elromlik.



2017. febr. 26. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A legfontosabbat kihagytad, a kereted!
2017. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Arról, hogy nem hajtják szét, nekem merőben más a véleményem. Egy belső égésű motor hideg üzemállapotban kopik a leginkább, németben pedig a legtöbben már indítás után úgy használják, mint egyébként. Egy az, mivel van rá pénz, a legtöbben úgyis lecserélik, mire ez gondot okozna, illetve a németek borzasztó szűklátókörűek, ismerek olyan műszaki végzettségű embert, aki nem tudja hogy van németül a hosszbordás szíj...!!! Amikor kisilabizáltam és elmondtam neki, azt mondta, hogy még sose hallotta ezt a szót. Született német. De sok ilyen példám van még, közlekedek lyukas hűtővel, ha letérdelne a kocsi, majd jön az ADAC, megyek tovább olyan vezérműlánccal, ami úgy veri a blokk oldalát, mint egy úttötőzenekar, hisz majd jön az ADAC, meg persze tolom neki hidgen, hisz az autó van értem, nem én az autóért...
2017. febr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A kérdésed kifejtése tele van hamis sztereotípiákkal. Az autót amit kint vennél meg ugyanúgy nagyon nézesd meg és nézz utána az előéletének mintha otthon vennéd. Kint is nagy a szórás állapotban és előéletben. Abban igazad van hogy az a biztos ha te veszed meg a tulajdonostól mert akkor kisebb eséllyel mókolták meg azt az autót.

Az alkatrészárak változók mert attól is függ hogy milyen alkatrészre van szükség. A drágább autóknak is vannak olyan alkatrészeik amik olcsók. Automatában is vannak megbízhatóbbak. Az igaz hogy a kéziben sokan jobban bíznak és a javítása olcsóbb. A VW konszernes autók nem rosszak de gondolkozz el a japán autókon főleg ha idősebbet akarsz. Mazda 6 esetleg?

2017. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1-nek Sztem 300E-től olyan 700E ft-ig.

2- nagyon köszi amit leirtál, h inditás után várni kell,mert egyik ismerősöm igy mutatta ,és nem tudtam miért kell várni,de mostmár tudom. Ez hasznos volt nekem nagyon. :)

3-asnak is köszi :)

2017. febr. 26. 22:01
 5/14 A kérdező kommentje:

Megnéztem a Mazda 6-ost, páromnak is nagyon tetszik, de amugy nem akarok nagy köbcentist, inkább, 1.4, 1.6-os bár ha hazajárnánk magyarba az ugye sok km, 2000km oda-vissza.

Dizelest azért nem szeretnék mert drága a javitás,de páromnak tetszik a dieseles, de ugyis közösen döntünk, szóval az van amit az asszony akar. :) Ő sem ért igazán a kocsikhoz, a vásárlásnál,majd ha megtetszik egy autó, vinnénk egy hozzáértő embert is.

2017. febr. 26. 22:09
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha Németországban élsz, ott kell kocsit venned. Már csak azért is, mert két hónapnál tovább nem használhatod magyar rendszámmal. És ha veszel, csakis magánszemélytől vegyél, mert a murvás placcokat a törökök bitorolják. Én nem tapasztalom, hogy nem figyelnének oda az autókra. Éppen azért, mer nem jelent gondot nekik a rendszeres átnézetés, karbantartás, nem is hanyagolják el a vasakat. Mondjuk nem a fiatalok első lerúgott autóját kell megvenni, mert azok valószínűleg szét vannak hajtva. Az öregekét sem érdemes megvenni, mert noha nagyon vigyáznak rá, csak a két kilométerre levő boltig mennek vele minden nap. Ez pedig nagyon koptatja a motort. Legjobb a 35-60 éves korosztálytól megvenni a munkába járó autójukat.
2017. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Dízellel vigyázz. Itt elég kemény telek vannak, itt egy dízel az első 20 km-en még be sem melegszik. Különben sincs akkora különbség a kutakon az árban, hogy nagyon kapkodni kéne a dízel után. Meg a fizetésedből is vastagon kifutja a benzin árát.

A legjobb egy 5-6 éves jól karbantartott benzinest venni, és 5-6 év után lecserélni. Ilyenkor buksz rajta a legkevesebbet. BMW-t szerintem nem érdemes venni. Itt kint korántincs akkora respektje, teljesen hétköznapi vas. Ahhoz meg drága, hogy 2 év alatt háromszor letörjék a tükröt róla, vagy meghúzzák az oldalát. Itt ugyanis a 90 éves mamikák is vezetnek, akik szó szerint az orruk hegyéig se látnak. Bemész a boltba, és mire kijössz, meg van húzva a kocsid oldala. A néni meg észre se veszi, és eltűnik.

2017. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves Miquel! Ezt meg honnan vesze h magyar autót 2 hónapnál tovább nem használhatsz itt kint. Nem tudom de nagy hülyeség... Itt rengetegen évek óta magyar autóval járkálnak a magyar emberek,akik itt dolgoznak. Te vmi másra gondolsz..

Viszont jó amit irtál h a korosztályok hogyan használják az autókat. :)

Mi Lipcsénél élünk. És igen van amelyik autót megkimélik,meg itt nem sajnálják a pénzt a szervizre,mint otthon... (magyarban)

2017. febr. 26. 22:34
 9/14 A kérdező kommentje:

Pont egyszerre irtunk. Hát vicces volt a mamis story, vagyis nem vicces,inkább dühitő,ha vki átéli.

Meggyőztél h nem jó a dizeles. :) Meg a benzis is olcsó kint.

És 1.4 1.6ost azért akarok,mert kevesek fogyaszt viszont az 1.2-es már kevés lenne az itteni nagy emelkedőkhöz,amiktől még igy kezdőként félek.

Max sztem 10 éves autó az elfogadható.

2017. febr. 26. 22:39
 10/14 A kérdező kommentje:

És mi a véleményed a Wv passatról, esetleg Bora, vagy Skoda Octavia is tetszik, meg a Super B is de az drága nagyon..


Nem 10 évest akartam irni hanem kb.2000-es évjárattól nézegetek,esetleg 97-8

2017. febr. 26. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!