Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumlátor töltés?

Akkumlátor töltés?

Figyelt kérdés

Vásaroltam nem régiben a robogómhoz egy 12V 9Ah akkumlátort. Most fogom felsavazni és több helyen is olvastam hogy az amperora egytizedével kéne majd utána feltölteni. Van 12V akutöltönk de az 4 amperrel tölt azzal tölthetem vagy lesz baja? Vegyek esetleg kisebbet ami kevesebbel tölt ?

Mit jelent az inteligens akumlátor ?



2017. febr. 28. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Az akkumulátorok már menet készek. Nem kell csinálni rajta semmit, nem hogy savazni.
2017. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A töltő max. 4 Amperrel tud tölteni, de ez nem azt jelenti, hogy annyival is fog. Az akku áramfelvételétől függ.
2017. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1! képzeld több gyártó külön adja a savat bele...


beleöntés után egy napot várj a feltöltéssel

2017. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szeretem mikor az ostoba okoskodik...

Az akkumlátort savval kapod hogy ne szulfásodjon le csak elektromosan vannak feltöltve mert az akkumlátor élete akkor kezdődik amikor a savat beleöntöd.. kedves első

2017. febr. 28. 14:35
 5/7 A kérdező kommentje:
A másodiknak meg annyi hogy ami van töltönk arra rá van írva hogy 15-80Ah ig az enyém meg 9Ah ezért kerdeztem hogy ezt így lehet e
2017. febr. 28. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Az akku annyi töltőáramot vesz fel, amennyi neki szükséges!
2017. febr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elején lehet hogy többet fog felvenni, mint az 1/10-e, de szépen be is fog állni. Max sorba kötsz vele egy 15W-os izzót. Nagyobb áramot csak azért nem szereti, mert annyira elkezd gázosodni, hogy az nem egészséges számára. Max ha nagyon le van merülve akkor vesz fel többet. De méred közbe a felvett áramot, és meglátod. Szerintem jó lesz hozzá.

Én is jónéhányszor kaptam olyan akkut, amibe nekem kelett savat beletölteni. A mellékletében benne van mennyit kell vele várni.

2017. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!