Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel többet tud a Simson...

Mate Kurucz kérdése:

Mennyivel többet tud a Simson mint egy robogó?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam hogy vennék egy simsont egy olasz robogó után ami egy 50-55 el megy ha jó kedve van. Mennyivel tud többet egy jó Simson vagy meg-e érné egy kb 250 000 Ft rakolteni és aztán butykolni stb.

2017. márc. 1. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60-at tud a simson, ha nem lóg a bele. De én már nem vennék.
2017. márc. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Többet?? Esetleg kevesebbet...

Annyi, hogy a Simson váltós, de ezt is tekinthetjük inkább hátránynak ebben a kategóriában.

2017. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Lomhább, nincs csomagtartója, és váltogatni kell.

Egyetlen előnye a nagy kerék, meg a motorszerű váz(nem hokedli)

2017. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

250-et egy Simsonra? Soha. Ha hegybe járni kell ahol a műanyag robik ropira törnek oda jó a Simo 50-ért, de amúgy felejtős kategória.

Van robogóból is gyorsasági felépítésű, mennek a jobbak 80 körül. Szerintem ebbe az árba bele is fér.

Aprilia RS50 pl. múltkor volt egy itteni kérdésben.

2017. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Simson annyival tud "többet", hogy váltós, nagyobb a kereke, jobb a rugózása, motor formája van.

Nekem volt Simsonom is, robogóm is, a Simsont sokkal jobban szerettem. Nekem pl. sokat számít hogy lábbal is lehet fogni, nem csak egy "sámlin" ücsörögsz.

Meg hogy az útviszonyoktól, helyzetektől függően én választhatom meg az áttételt, sebesség fokozatot. Illetve jobb a súlyelosztása is.

2017. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mióta megvettem a Scarabeóm, az S51-esem a garázsban porosodik. Ennyivel tud "többet" a Simson.
2017. márc. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A több inkább feeling, aki azt szereti az azt fogja többre értékelni.

Én meg azt, hogy elvigyen a boltba, meg hazahozzon. Hát arra egy sámlis robogó ezerszer jobb.

2017. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Van egy Kymco robogó 50-es. Nem KEEWAY, nem összetévesztendő a kettő, előbbi Koreai, utóbbi Kínai szar, de tényleg. Semmit nem költöttem rá 2-3 éve szó szerint. Tankolom és megy. Barátom megkért egy Simson felújításra (korábban foglalkoztam ilyesmivel). Teljesen jó lett, festés, motor, váltó, stb felújítás, jó lett. Kipróbáltam mikor kész volt, mondtam, hogy sokkal jobb egy automata robogó. Városban halál, fékezel, de nézd a forgalmat, számold, hogy milyen fokozatban mész, mi a leg optimálisabb fokozat, közbe indexelsz. Áhh, rengeteget kell gépészkedni. Vannak akik robogóra, van aki váltósra esküszik. Én azt mondom olcsóbb sokkal egy robogó szervize. Sajna a Simsonokhoz alkatrészek többsége kínai szar gyártmány. Ami eredeti DDR az meg drága, de jó. A robogónak sokkal egyszerűbb a blokk felépítése, kevesebb a hibalehetőség, főleg ha az automata olajzó ki van kötve, és kevered a benzint megfelelő mennyiségű olajjal. Nem ismerek olyan motorszerelőt az ismerősi körben aki városban nem egy automata robogóval szaladgálna.
2017. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahol egy robogó sebessége visszaesik 60ról 40re ott a simsont ordíttatod 1ben 20km/h-val.

Ahol a robogó sebessége visszaesik kb 20km/h-ra ott a simson már nyél gázon 1ben is lefúlad.


20 év simsonozás (min 15-20db)után szinte el sem akartam hinni. 5-6 éve már robogózom.

2017. márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"az S51-esem a garázsban porosodik."


Akkor miért nem adod el? Így látatlanba 40 kp már ajánlok is érte.

2017. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!