Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Zafira 1.6 induláskor...

Feróka1 kérdése:

Opel Zafira 1.6 induláskor egyesbe remegve indul el nagy gázzal és leugorva a kuplungról kicsit jobb de szépen elindulni nem nagyon lehet. Kuplung nem rég volt cserélve elötte is csinálta. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2017. márc. 2. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A fő baj a lábadban keresendő.
2017. márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne ugrálj le a kuplungról és ne adj nagy gázt!


Menj el egy üres parkolóba és először próbálj néhányszor csak gáz nélkül elindulni az autóval. Engedd nagyon lassan felfele, mikor elindul az autó ott tartsd meg 2-3mp-ig, majd engedd fel.


Ha ezt begyakoroltad, akkor jöhet ugyan ez rövidebb csúsztatással és minimális gázzal.

2017. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tehát engedd nagyon lassan felfele a kuplungot.
2017. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jó tanácsok :) Kár hogy 22 éve vezetek 6 évet sofőrszolgálatban és ott napi szintem 5-10 teljesen más autót kellett vezetnem nem kis tapasztalatom van tudok vezetni :) Faterom vezeti vagy az öcsém náluk is ez a baj ha nagyon finoman akarok elindulni szét ráz
2017. márc. 3. 09:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Pedig nem az autó baja ez, illetve de, nem viseli el a te "stílusodat". Az meg tipikus hogy azt hiszed hogy remek sofőr vagy. Lehet hogy ez így van, lehet hogy nem, de ezt az autót másképp kell(ene) vezetni.
2017. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor szét vannak menve a motortartó bakok. Nekem is ez volt a probléma. Vadi új kuplung szett lett betéve még is bakkecskézett az autó induláskor. (Mikor elkezdett fogni a kuplung nem az autó vitte rögtön, hanem csavarta kis magát a motor a kaszniból).

Az alsó tartóbak felelős érte legfőképp, de én kicseréltettem mind a hármat, mert azok is el voltak öregedve. 1-2-be váltás között valamikor majd kiesett a motor a kaszniból.

2017. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy remek sofőr vagyok vagy nem borzalmas sok autót vezettem méghozzá úgy hogy soha nem látott autókba ültem és egyből jól kellett vezetnem azért csak el tudom dönteni hogy az autónak van baja csak nem tudom mi azért gondoltam itt megkérdezem de itt nem lesz okosabb az ember úgy látom a motor tartó bak nem hülyeség azt köszönöm de akkor beszélek szerelővel.
2017. márc. 3. 10:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi lett kíváncsi vagyok..
2017. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben
2017. márc. 3. 14:25
 10/11 JulesTS ***** válasza:
Ahogy a 6-os irta. A motor/valtotarto bakok a leggyanusabbak. Otthon is meg tudod nezni, csak egy segitseg kell: motorhaztetot fel kell nyitni es a segito figyelje a motor/valto-t, huzd be a kezifeket, inditsd be a motort, tedd 1-esbe es ovatosan kezd el felengedni a kuplungot, csusztatva kis gazzal mintha el akarnal indulni. Ha gumibak van elszakadva, akkor a motor/valto egyuttes szepen ki fog emelkedni a helyerol. Ha nem mozdul nagyon, akkor hatramenetben is probald meg. Ha ugy sem mozdul, akkor kuplung lesz, bar ha csere elott es utan is csinalja, akkor nem valoszinu. Kuplungnal lehet: nem kozpontos kinyomocsapagy, torott kinyomo szerkezet, szetesett tarcsa, vagy ha ut a lendkerek.
2017. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!