Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 es jogsival lehet vezetni...

Zéla kérdése:

A2 es jogsival lehet vezetni 37 kW OS de csak 0.1721 kW/kg teljesitmény tömegarányú motort? Azt tudom hogy elvileg 35 kW ig jó de ugyanakkaor 2 kW/kg ig.

Figyelt kérdés

2017. márc. 3. 06:06
 1/8 anonim ***** válasza:
A jogszabály nem alku tárgya.
2017. márc. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem voltam érhető.Nem alkudozni akarok én.A jogszabályban az van 35 kW, 0.2kW/kg a határ.Az enyém nem éri el a 0.2 kW/kg értéket.Ez lenne a kérdés hogy igy belefér e.
2017. márc. 3. 08:53
 3/8 anonim ***** válasza:
35 kW-nál nagyobb teljesítményű motort nem vezethetsz sehogy sem A2-vel. Szóval nem.
2017. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. A jogszabály teljesen egyértelmű: maximum 35 kW ÉS 0.2kW/kg. Miért gondolod, hogy a 37 kW kevesebb mint 35?
2017. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak auért bizakodtam mert a teljesitmény/tömegarány alacsonyabb mint amit az A2 jogsi enged.Nem is értem akkor az miért van a jogszabályban....
2017. márc. 3. 13:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg ennyire egyszerű vagy? Nem érted mit jelent az, hogy mindkét feltételnek teljesülnie kell? Nem elég az egyik, nem elég a másik, mindkettő kell.
2017. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. A 35 kW, az harmincöt kilowatt, ott van a határ.
2017. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szóval hogy értsed: Nem csak a teljesítmény befolyásolja egy motor vezethetőségét, hanem a tömege is (többek közt). Ha csak a teljesítmény/tömeg arányt kellene figyelembe venni akkor vezethetnél 100kW-os motort is, de ahhoz meg ugye kéne legalább 500 kg önsúly. Ez a kombó szerinted mennyire lenne kihívás egy kis gyakorlatú motorosnak?
2017. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!