Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehetett volna megelőzni...

Hogy lehetett volna megelőzni a gumi egyenletlen kopását?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan dühös vagyok, mert októberben vettem új gumikat, nem is gagyit.

Direkt elvittem futóműállításra a kocsit, nem egy sufniba, rendesen "gépekre kötve" megcsinálták.

Utána volt egy futóműfelújítás, vagy 100 ezer forintért, az anyám kínja is ki lett rajta cserélve.

Utána még egy futóműállítás.

A kocsi nem húzott se jobbra, se balra, többszörös is ellenőriztem a hónapok alatt.

(korábban szar gumik voltak, egyenletlenül koptak, és húzott is jobbra elég szépen)

Ellenőrizgettem kézzel is, hogy nem kopik e egyenletlenül, és ma feltűnt,hogy r****tul kopik belül.Még nem kell kukába dobni, de szépen elment a belső fele.

A gumikban van durván 4 ezer km, és nagyon mérges vagyok, mert úgy érzem mindent megtettem,hogy ez ne történjen meg. (a családban volt már rá példa, és más hibájából tanultam -volna-.)

Jobbról valamikor kapott a kocsi (nem nálam) és bár csak a hegesztés tanúskodik róla, de gondolom ez örökre gallyra vágta a futóművet.

Viszont ez akkor is abszurd, olyan hirtelen megette a belső felét ez a "fötalcsika", és semmi nem utalt rá,hogy baj lesz belőle, 90-es tempónál is elengedett kormánnyal végig megy egyenesen a kocsi, annyira nem értem....


2017. márc. 3. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Széttartanak a gumik.
2017. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vagyis?
2017. márc. 3. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Írd le, hogy milyen típus, melyik tengely, stb. Akkor többet lehetne mondani. Esetleg beírhatod a futóműbeállításokat is, ha megvan még a papír.
2017. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy rosszul sikerült a futóműbeállítás, vagy elállítódott valami, ami elvitte a beállítást. (Első kerekek esetében.)
2017. márc. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól is lehet, ha valamikor régen karambolos volt az autó és pár mm-rel el van nyomódva az alváz/bölcső akármi ami benne van, bár ezt egy jó futóműves meg tudja mondani.
2017. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!