Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mz etz 125, mennyire lomha?...

Mz etz 125, mennyire lomha? Manapság, egy tuning nélkülinek mennyi a végsebessége, a 90 megvan? Utazónak tudja a 75-80-at tartani egy 100 kilós emberrel?

Figyelt kérdés

2017. márc. 3. 22:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az ETZ egyáltalán nem lomha, ha valaki egy 80-as apriliáról átül egy 150-es etz-re, bizony citerázik utána a lába, mert a tz sokkal jobban gyorsul. Igaz, a végsebessége megyezik egy 80-as apriliával (105-115), de azt sokkal hamarabb eléri.
2017. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

ETZ 125-ös fostalicskán tanultam, mert a Turbónak nem volt más.

Kizsírozott szakadékban mész azzal 115-öt.

Barátom, ha tudnád, mekkora teljesítmény kell ahhoz, hogy egyáltalán a VALÓS 80-at tartsad emelkedőn, lejtőn, meglepődnél.

Meg hogy a korában jobb volt mint a japán motorok? Röhögnöm kell. Már 1950-ben Indiában, Kínában komolyabb négyütemű gépeket gyártottak, mint az ETZ-d, csak nekünk a brezsnyevi-kádári pangás korszakában ez meg a Trabant jutott.

2017. okt. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Mi a faxnak írsz ilyen hazugságokat, menj anyádba trollkodni!" - Én nem anyáztam és nem trollkodtam, csak szeretném ha a dolgokat helyén kezelnénk.

"Ha a te géped rossz állapotban volt és nem értesz hozzá, az nem a motor hibája!" - Amint írtam, nem az én gépem volt, hanem a Turbó járművezető képző Kft-nek. Érdekes, közben ők is kidobták ezeket a romokat és jéé, japán motorokat vettek.

"Az MZ nagyon is jó motor, megbízható, ritkán kell szerelni vagy soha és hozza a gyári sebesség adatokat." - Azt nem állítottam hogy egy megbízhatatlan gép lenne, hiszen akármilyen szar tervből és szar anyagokkal, de németek rakták össze és az előnyt jelentett a többi SZOCI motor minőséghez képest. A sebességről annyit, hogy ne az órát nézd, óra szerint a szomszédom ócska szimója is megy 80-at.

"A kis etz-k utazója 80-100 között van, ezt tudja tartani hosszú távon gyorsforgalmin is." - Gyorsforgalmira ki ne menj, mert a telerakott nyugati kamionok egy gázfröccsel úgy hagynak ott, azt hiszed áll a motorod és leszállsz betolni.

Amint írtam, jó lenne ha mindenki felfogná hogy szerencsére elmúltak a nyolcvanas évek, Eric Honecker, Brezsnyev, Kádár mind elpusztultak és az a rendszer pont oda került, ahova való, a történelem szemétdombjára.

Az összes nosztalgiából annyi igaz, hogy apáink, akiknek az autót a Lada jelentette, a motort az MZ és sorolhatnám, nekik a fszuk a nyolcvanas években még felállt.

2017. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akinek van etz-je, az tudja hogy hazudozol össze-vissza. TROLL
2017. okt. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Látom elfogytak az érveid, az anyázásod meg kiütotte a biztosítékot az adminoknál.
2017. dec. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azert az is hazugsag,hogy az MZ verte a korabeli Yamahakat. Foleg igy altalanossagban kijelentve.
2019. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Szolovjov ***** válasza:
Na mondom egyetlenként az igazat: a 125-ös Etz kényelmes utazó sebessége 70-75 km/h. 80-nál már 5 ezret forog a motor. A 125-ös végsebessége nem nagyon éri el a 100 km/h-át.
2021. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!