Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul a robogóm, mit...

Nem indul a robogóm, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Múlt nyáron végig használtam semmi baja nem volt mondjuk akkor vásároltam. Egész téln fűtött helyen tartottam, de nem akar elindulni. Az akkumulátorja fel van töltbe berugásra sem indul. 50-es 4T piaggio robogótol van szó. 4300Km van benne. Max.50km/h végsebesség. Mit javasoltok?

2017. márc. 4. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a karbi tele van lerakódással, pl. színezék ami visszamaradt az úszóházból elpárolgott benzin után.

Takarítás első körben.

2017. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá szóval nem nyúlok bele. Esetleg féktisztítóval megpróbálom.
2017. márc. 4. 11:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Féktisztítóval? Ne!


Egyrészt ha ilyen probléma van, akkor belül van, oda nem tudsz igazából befújni.

Másrészt a féktisztító csak kárt tehet minden műanyag alkatrészben meg tömítésben a benne lévő anyagok miatt.


Persze, szokták kis mennyiségben hidegindítónak használni vagy tömítetlenséget vizsgálni, de így nem segítesz mondjuk egy eldugult alapjárati fúvókán.

Le kellene szedni, kimosni, kifújkálni (mert nem kell a fúvókákat dróttal meg ilyenekkel összecseszni!), kiöblíteni, összerakni. Közben van egy sor alkatrész amit ha kiszedsz el is állítódhat, szóval arra is figyelni kell vagy ellenőrizni utána.

Ha nem értesz hozzá, akkor bízd rá valakire aki ért hozzá és megint szépen fog menni.

2017. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A Tolható állapota végett meg kell próbálnom a féktisztítót ugyanis a szerelő aki megcsinálja az majd szempemberben ér rá és 15-20km-t nem fogom tolni
2017. márc. 4. 11:37
 5/7 anonim válasza:
én a helyedben inkább ki venném a gyertyát,meg pucolnám kis fecskendővel tenék a hengerbe egy kevés benzint.Ha pöfög és utána le áll biztos hogy dugulás.A fék tisztitóval nagy károkat lehet okozni ha túl adagolod.közelebb nincs hozzá értö ember?
2017. márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szeptemberben?

Ne viccelj, március van - egyszerűen nem akarja megcsinálni és így akar finoman rávenni, hogy vidd máshova.

2017. márc. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Levettem a levegőszürőt cső gáznál befújtam egy apró fújást a féktisztítóból gyujtás majd önindító és pöcc röff. Azóta gyujtást ráadom 1x kell hideg motornál lerugnom a berugókart. Nem hiszen hogy mindent azonnal szét kell kapni ami nem működik
2017. márc. 7. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!