Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan, aki gyakorikerd...

Van itt olyan, aki gyakorikerdesek utan vett autot, tehat feltette a kerdest, es itteni javaslatok segitettek?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor

Milyen auto lett ?

Meg-e banta ?

... stb minden erdekel


2017. márc. 5. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha itt felteszel egy kérdést egy bizonyos autóról, arról fogsz kapni pozitív és negatív válaszokat is. Egyértelmű válaszok nem lesznek. Német, japán, francia, olasz autók: Mindegyikről lehet pro-kontra érveket hozni, hogy miért jó, vagy miért rossz. Olyan autó nem lesz, amely mindenkinek tetszik, vagy mindenben tökéletes, főleg, ha használt autóról van szó.


A vélemények max. abban segítenek, hogy megtudd az adott autó típushibáit, vagy hogy mire kell oda figyelni vásárlás előtt. Hiába mondanak itt egy adott márkát és típust, abból a piacon fogsz találni jó állapotút, és rossz állapotút is. Ez elsősorban rajtad múlik. Te fogod megvenni, és Neked kell ellenőrizni az autó állapotát.


A szépség, a vezetési élmény szubjektív dolog, tehát az egyénből, annak tudatából és érzéseiből kiinduló dolog. Ezért minden embernek más a szép, és más a jó.

2017. márc. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy oldalról megközelíteni egy "problémát" sohasem kifizetődő!!!


Emiatt sok mindent figyelembe kellene venni:

0: használtautón a keretösszeged +-40% nézegetsz általánosan --> meglesz ami tetszik

1: milyen körülmények között fogod használni, és mekkora távokon -->Diesel vs. Benzin

2: Milyen méretetekkel legyen megáldva: coupe, 3 ajtós, szedán, 5 ajtós, kombi, SUV, Pick up, terepjáró...

3: Mekkora moci legyen benne

4: Fenntartási költségek

5: Keret összeg --> kompromisszumok

6: ha megvan a kiválasztott típus, a megfelelő motorral --> csak erre keresel használtautón, de árkategória szűkítés nélkül. Így megtudod min és max árakat. Javasolnám a felső 2/3-ból a válogatást!

7: Adott autóról tesztek olvasása

8: Totalcar népit életek a kiválasztott példányra (sok a hülye, gyakran mérlegelni kell)

9: Ki kell próbálni a választásadat, erre nagyon jók a kereskedések. Mert előfordul, ha beleülsz egyáltalán nem jön be... kezdődik minden elölről

10: A konkrét példákkal keresd fel a leendő szerelődet, Talán ő segít majd a legtöbbet. Nem árt ha el is megy veled (megéri fizetni is neki mert olcsóbb mint az állapot felmérések!!).

11: Vásárlás


Ha bármelyik pontban megakadsz tegyél fel itt kérdést, de ne általánosan ha lehet! Neked kell tudni mit akarsz nem nekünk :)


Én figyelembe vettem az itt leírtakat, de nem ez volt a döntésem alapja. Sok kérdésre választ kaptam, és nem bántam meg :)

2017. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Annak idején mikor autót kerestem, kimondottan egy típus érdekelt. Feltettem itt a kérdést, hogy kinek mi a véleménye róla. Szinte egyöntetűen csak a fikázás volt.

De mégis megvettem és örülök, hogy nem hallgattam a fikázókra. Ez 5 évvel ezelőtt volt, a konkrét kocsi ma is megvan. Egyáltalán nem bántam meg a vételét. Ha még ma is gyártanák a típust és nem csak használt, idősödő példányokat lehetne kapni belőle, ma is ezt venném.

2017. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha erre az oldalra hagyatkozna mindenki akkor az emberek suzuki swiftel vagy vmi TDi motoros autóval járnának :D


Senki se ajánlotta a Renaultot de olcsóbb volt mint egy VW és még felszereltebb is tehát ilyet vettem.

Műszakilag jó állapotban van, jön-megy. Egy korabeli VW se lenne jobb.

2017. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyén függő kinek mi válik be.

Márkától függetlenül autóim:

1: 1.3 benzin (nem suzuki :), kb 3 hónapig volt meg túl gyenének éreztem)

2: 1.8 benzin (3.5 év)

3: 1.9 diesel (4.5 év)

4: 1.6 benzin (2 hónap, ugyan az mint elsőre)

5: 1.9 diesel (1 év, jelenleg is, marad sokáig)


A lényeg nekem a dieselek menetdinamikája jobban bejön, így többnyire ezeket ajánlom :)


De minden árkategóriától függ:

0-500000 :

swift: 1.3,

306: 1.4, 1.6, 1.8

megane II: 1.4, 1.6

Audi 80: 1.9 TDI


500-1M:

Civic: 1.4, 1.6, 1.8, de főleg a vti :)

Accord: 2.0

Golf 4/Passat B5: 1.9 tdi, 1.9 PD

Astra G: 1.4 16V


1M-1.5M:

Golf 4/Passat B5.5: 1.9 PD (nem mindegy 1997 vagy 2004!)

Astra H: 1.4, 1.6

Megane III. 1.5 dci


1.5-2M:

Megane III/Laguna III 1.5 dci, 2.0 dci


Ez csak néhány példa, most hirtelen több nem jut eszembe

2017. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akinek a megbízhatóság a fő szempont és nem az út szélén akar állandóan rohadni vagy a vontatott autóban ülni az nem vesz renaultot. De ne itt kérdezgessetek autókról,népítélet,totalcar. Ott az elfogultak és a 12 éves diákbérletesek leírásait ki kell szűrni és akadnak normálisak amikből lehet okosodni,sok francia,olasz típus a tulajok maguk is elismerik h szar autók. Én nem hagyatkozok ilyen oldalakra mint ez,akik ide irkálnak jó ha a felének van autója vagy jogosítványa.
2017. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően jó ez az oldal, de az adott márkát/típust több helyen is meg kell nézni, nem csak itt. Úgy kapsz teljes képet. És igen, az elfogultakat és a jogosítvány nélküli kommentelőket ki kell szűrni, mivel az torzít.
2017. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!