Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell kanyarodni, ha...

Hogyan kell kanyarodni, ha elsőbbségadási kötelezettségem van, de nincs stop tábla? Kifejtem lenn

Figyelt kérdés
most tanulok vezetni, szerdán megyek legközelebb, ülepedett a téma és majd persze az oktatót is megkérdezem, de nem hagyott nyugodni, utána akartam itt járni. Szóval: kereszteződés előtt sebesség csökkentése, kettesbe váltani. Igen csak egy pillanatra csak meg kell állni a kereszteződés előtt, ha jön valaki ha nem. Ha nem jön, akkor kettes fokozatban, fék és kuplunk, pillanatra megállni és igy menni tovább?vagy csak olelassitani? és ha jön valaki akit meg kell várnom, akkor a kereszteződésben a kettes fokozatban tartom a lábam a féken és kuplungon vagy mi? üresbe csak nem kell már kivennem emiatt vagy? remélem érthető a kérdésem, válaszokat előre köszönöm!
2017. márc. 5. 16:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Elsőbbségadás táblánál nem kötelező megállni, de nem is tilpos. Ha nem vagy biztos a dolgodban, nem látsz ki eléggé, akkor állj meg.


Stop táblánáé nem opció, ott kötelező megállni.


A többi csak rizsa, hogy kettesben kuplung stb.


Abba a fokozatba tedd, amibe épp szükséges ahhoz, hogy lassíts, vagy meg tudj állni. ennyi.

2017. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Igen csak egy pillanatra csak meg kell állni a kereszteződés előtt, ha jön valaki ha nem."

Ezt nem tudom honnan szedted. Csak akkor kell megállni, ha stop tábla van.

Ha nullára fékezel, akkor egyesben indulsz el. Ha túl alacsony a fordulatszám, akkor lenyomod a kuplungot.


A kérdés többi részét nem értettem mit akarsz.

2017. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

Erre a legjobb válasz ha kérdezik, hogy szituációfüggő:

Jól belátható helyen egyszerűbb üresbe tenni a kocsit, elgurulni addig és ott már látod, hogy jön-e valami.

Rosszabbul belátható kereszteződésben vagy korlátozott látási viszonyok között (eső, köd) vagy megváltozott útviszonyok között megint másképp kell a dologhoz állni. :)


De ezekhez nem elég a rutinórák, ezeket majd évek alatt tanulja meg az ember.

Szerencsére nekem kiváló oktatóm volt ez sokat segített, de az is fontos, hogy milyen a Te hozzáállásod.

Csak jogsit akarsz szerezni szóval csak addig akarod tudni a szabályokat amíg le nem vizsgáztál vagy utána is tanulni akarsz.

Nekem 9 éve van jogsim de sokszor beleolvasok a KRESZ-be, szituációkat nézek videókon stb.

Sajna az autósok 80% totál agyhalott, nagyon ritkán találkozok normális, szabályos közlekedővel.

2017. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha egy pillanatra meg álltál akkor 1 es sebb.kapcs
2017. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egyébként ez a hátránya, hogy nincs már rutinvizsga.

Úgy kell figyelnie az elsőbbségadásra, úgy hogy még az autót sem képes kezelni. Ez persze, hogy nehéz.

2017. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az mondta hogy kettesoktatorodjkettesbenkanyarodjakamig kezdo vagyok, meg majd a vizsganD is.De ha fel kettesbe valtta egy autos akil kell engednem, akkor pillek, kupling, tarorsan elmegy ikefekkuplintartomtmigonengednempillanagy kettesben, majd elindulok, vagy arra a kis idore is mig egy autos elmegy is ki kell venni uresbe? ha mondjuk 5 kell megvarnom?akkor hogy?remelem igy ertheautoterthekerdesem. Mikor kell akkor masodikba valtan? Kereszte9des megpillantasa, lassitas es ugy vagy kozvetlen elotte vagy hogy?
2017. márc. 5. 16:47
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem érthető. Olvashatatlan az írásod.
2017. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A telefonom tisztara megbolonfult, bocsànat az előző kommentèrt
2017. márc. 5. 16:51
 9/18 A kérdező kommentje:
A telefonom tisztara megbolondult, bocsànat az előző kommentèrt
2017. márc. 5. 16:51
 10/18 A kérdező kommentje:
Szóval leírom megint, azt a kommentet gépről, mert a telefonom nem jó :S Az mondta az oktatóm, hogy második sebességben kanyarodjak mindig, amíg kezdő vagyok, meg majd a vizsgán is.Szóval: látom, hogy közeledek egy kereszteződéshez, ahol elsőbbséget kell majd adnom a többieknek. Lassítok, visszaváltok kettesbe, körbenézek, látom, hogy jön egy autó, akkor a lábam tegyem a fékre és kuplungra és ha elment akkor kezdhetem a kanyarodást, vagy váltsak vissza egyesbe vagy üresbe? és ha mondjuk 3 vagy akár 5 autót is kell kell engednem, akkor is maradjak kettesben vagy rakjam üresbe? de ha üresbe rakom akkor viszont egyesbe tudok csak kanyarodni, és akkor nem jöhet létre, amit az oktató mond, hogy kanyarodjak mindig kettesbe, nem értem.. :S
2017. márc. 5. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!