Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zebránál-zebra előtt, autóval...

Zebránál-zebra előtt, autóval hogyan közlekedjek? (lenn tovább)

Figyelt kérdés
még nem tartok itt, csak előre tájékozódom. Szóval megyek mondjuk 4.sebességben a városban, látom, hogy lesz egy zebra, de nincs gyalogos, akkor lassítok és visszaváltok hármasba mondjuk az jó? és ha van gyalogos? akkor megállok, amíg átmegy, akkor üresbe kell tennem a kocsit, vagy egyesbe és gáz pplusz kuplung? előre is köszi :D melyik a szabályos vizsgán?
2017. márc. 5. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%

Miért váltanál vissza? Egy dolgot sokszor elfelejtenek közölni: gyalogosnak akkor van elsőbbsége zebrán, ha az autós megadja. Ha gyorsan mész (de még szabályosan) és egy gyalogos "jelenik meg hirtelen" a zebránál, attól neked még nem kell satufékezned. Majd átmegy ő szépen utánad. Ha már látod, hogy ott áll a zebránál és tudod, hogy még viszonylag "könnyen" megtudsz állni, akkor meg is kell.

A váltó kérdést meg kár volt feltenni, majd ha elkezded a vezetés tanulását akkor magadtól tudni fogod, hogy mit kell tenni.

2017. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Zebrát mindig körültekintően kell megközelíteni. Belvárosban meg gondolom amúgy sem száguldozol ill. vannak lámpák is.


Külvárosban ha nem látsz senkit a zebránál, akkor haladsz tovább 50-el, ahogy eddig. Ha látsz, akkor mérlegelsz: átengeded vagy tovább haladsz, és átmegy utánad. Ez helyzettől függ. Általában én nem lassítok le, ha nem muszáj. Ellentétben külföldön, ott minden gyalogosnak megadják az elsőbbséget. A sebesség váltás szintén helyzettől függ. Vagy direkt fékezek és lassabban megyek, hogy addigra át tudjon menni, vagy alapból érezteted vele, hogy nem fogsz megállni. Satuféket felejtsd el, mert beléd mennek hátulról. Vizsgán persze MINDIG engedd át a gyalogost.

2017. márc. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy én még úgy tanultam, hogy a gyalogosnak akkor van elsőbbsége, ha már lelépett a zebrára. Az, hogy a zebra előtt áll, az semmit nem jelent. Viszont ha lelép, akkor át kell engedni.
2017. márc. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszonom es arra a valasz, kerdesrea megallok es meglokesmiatmegy legyek fek plusz ekuplunggaluresbeV vagy uresbe?Vizsgan hogy kell majd?
2017. márc. 5. 21:19
 5/13 A kérdező kommentje:
úristen, elnézést, tiszta bolond a telefonom. Szóval mégegyszer: és ha meg kell állnom amíg átmegy a gyalogos, akkor egyesbe tegyem fék plusz kuplung, vagy üresbe kell tenni vizsgán?
2017. márc. 5. 21:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Nyilván üresbe kell rakni, ha megállsz. Persze benyomva is tarthatod, de az nem biztos, hogy használ neki. De inkább kérdezd meg az oktatódat. Ő hogy tanította?
2017. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
még sehogy :D és szerdán megyek legközelebb, csak előre olvasgattam és készülök fejben, tudom lehet nem túl jó, de nem akarok béna lenni :D mert eddig azt voltam és mindig a fejemhez vágja az oktató, hogy nem készülök eleget otthon fejben, pedig ez nem igaz, de nem hiszi el :( szóval ha csak egy pár mpre is állok meg egy gyalogos miatt, már akkor is üresbe kell tenni?
2017. márc. 5. 21:37
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

"Amúgy én még úgy tanultam, hogy a gyalogosnak akkor van elsőbbsége, ha már lelépett a zebrára. Az, hogy a zebra előtt áll, az semmit nem jelent. Viszont ha lelép, akkor át kell engedni." - ez már idejét múlt szabály, valamikor így volt, de szigorítottak rajta, ami a forgalmi vizsgán a leggyakoribb bukást jelentő hiba.


A gyalogosnak a zebrán ugyanis nem csak akkor kell megadni az elsőbbséget, ha az már lelépett az úttestre, hanem akkor is, ha közelít az átjáróhoz, a járművezetőknek zavarni sem szabad az átkelésben a gyalogost.

Ez nem könnyű feladat, ugyanis a "gyalogos indokolatlan lecsalogatása" is hiba, igaz az csak hibapont, az elsőbbségadás elmulasztása pedig azonnal bukás.


Nem kell előre szimulációkat gyártan, fogjátok gyakorolni, mikor van az a pillanat, amikor még menni kell, vagy már lassítani, fékezni, megállni...

Némileg a lámpaváltáshoz hasonlítható a helyzet, ha már féktávon belül kapod a sárgát, nem a fékre kell lépni, hanem a gázra, de ha biztonságosan meg tudsz állni, akkor már a sárgánál meg kell állnod - a különbség az, hogy a gyalogos-átjárónál elsőbbségadási kötelezettség miatt a gyalogosokhoz kell igazodnod (és itt jönnek a képbe a zebra előtt beszélgető gyalogosok, akik nem szándékoznak átmenni az út túloldalára)

2017. márc. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 pegazus001 ***** válasza:
100%
Úgy, hogy ha van gyalogos , akkor bármikor meg tudj állni!
2017. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az oke, de a megallas azt jelenti, hogy uresbe kell rakni vagy egyesben tartom fekkel es kuplunggal?
2017. márc. 5. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!