Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eredetiségvizsga, motorszám?

Eredetiségvizsga, motorszám?

Figyelt kérdés
Az autót tegnap elvittem eredetiségvizsgára... és a motorszám nem olvasható, azt mondták hogy kérni kell egy motorszámot a NKH tól, és semmilyen papírt nem kaptam... most felhívtam a NKH-t és eredetiségvizsga nélkül nem adhatnak új motorszámot... ilyenkor mi van?

2017. márc. 7. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:
azt még mindig eredetvizsgának hívják, mert a kocsi előélet nézik, nem azt h eredeti-e minden alkatrésze
2017. márc. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az eredetvizsgán kapnod kellett volta egy papírt, hogy minden megfelelt, de a motorszám nem olvasható ( pl. természetes elhasználódás miatt). Ezzel a papírral lehet vinni az NKH-hoz. Akkor van bukta, ha a motorszám kicsiszolás vagy elkalapálás miatt nem látható..
2017. márc. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"indiánimpera nevű felhasználó válasza:


azt még mindig eredetvizsgának hívják"


Csak egy picikét tévedsz, amiről írtál az a származás ellenőrzés, és import járműveknél van.

Amit tulajdonos váltáskor kell csináltatni, az eredetiségvizsgálat. Nem az alkatrészek eredetiségét ellenőrzik, hanem az egyedi azonosítók eredetiségét vizsgálják, és összevetik a nyilvántartással.


[link]


A kérdezőnek pedig kapnia kellett volna egy hatósági bizonyítványt, amiben szerepel, hogy sérült/olvashatatlan a motorszám.

2017. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!