Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az Audi...

Mi a véleményetek az Audi A3-ról? Éredemse lenne megvenni?

Figyelt kérdés
2006 évjárat, 2.0 PD TDI, 160e km, másfél millióért.

2017. márc. 7. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Érdemes. Én 1.6 benzinest vettem 1,5ért. 14 ezret már beleraktam,de semmi baja. A kocsi maga jó,de inkább 1.9 PD TDIt nézzél. A 2.0 elrontott konstrukció....
2017. márc. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2.0pd-t csak motorkód alapján szabad venni, ha nem vagy benne a témában akkor költséghatékonyabb az 1.9pd-t nézni.
2017. márc. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

a baj az, hogy:

1. 3 ajtós kivitel semmiképp sem vennék, egyszerűen nem tetszik, még a látványát sem viselem el,

2. ötajtós kivitel pedig, vagy 2000-től 2002-ig terjed, vagy 250+ ezer km van benne (1.9-esekből), vagy 2 milla.

2017. márc. 7. 23:06
 4/11 A kérdező kommentje:
a motorkódot sajnos pont nem írja sehol
2017. márc. 7. 23:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy ennek 160ezret mutat a kilométerszámlálója, semmit nem jelent, bőven benne lehet akár a duplája, sőt nagy eséllyel benne is van...

A futás teljesítmény önmagában nem sokat mondóadat, egy dízel esetében pl nagyon nem mindegy, hogyan használták az autót. Inkább menjen 300ezret autópályán 100 kilométeres szakaszokban, mint városban 160ezret 4-5 kilométereket, vagy még annál is rövidebb utakon.

Látatlanul felmérhetetlen, hogy éri-e az árát az autó.

2017. márc. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Motorkódra simán rá kell kérdezni az eladónál, nyilván senki sem írja ki a motorkódot a hirdetésben.

Egyébként meg ha "rá sem bírsz nézni" a 3 ajtósra, akkor hogy a fenébe tetszik az 5 ajtós?

Egyébként ugyanennyirért kapsz egy fiatalabb, kevesebbet futott, jobban felszerelt Golf-ot, ha nem mindenképpen a dizájn miatt kell az A3, a technika ugyanaz

2017. márc. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"vagy 2000-től 2002-ig terjed, vagy 250+ ezer km van benne (1.9-esekből), vagy 2 milla."

Ha a normálisak 2 milláért mennek, akkor rájöhetnél, hogy a motor miatt ilyen olcsó a 2.0 pd. Ne legyél olyan, aki 1 millióért akar BMW-t venni, mert ez lassan az a kategória.


Az A3-ról annyit tudok mondani, hogy hátul alig van hely, a műszerfal szép, amiben én ültem, abban valami nyekergett a műszerfal mögött, a könyöklőtől nem lehet kezelni a kéziféket(nem tudom ki találta úgy ki, vagy csak nem gyári a könyöklő), az ülések egész jók, az ajtón levő műanyagok viszont szerintem nagyon kemények.


Ezzel szemben a Golf 5-ben (ha hasonló felszereltséggel nézzük, nem a fapadosokat) nagyobb a hely hátul, cserébe kicsit kisebb a csomagtartó, de az előbbi szerintem fontosabb. Tágabb határok között állíthatók az ülések, a klímaberendezés szerintem jobban átlátható, szerintem szebb is, kívül-belül, az A3 úgy néz ki, mint egy összenyomott kombi, a Golf meg egy igazi "hot hatch".

Az viszont tény, hogy az A3 kicsit csendesebb belül, a 4 karika előnye ott jön ki.

2017. márc. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Egy kis helyesbítés: Ebben az a3-ban már van hátul is hely (lásd 2-es octavia, 5-ös golf), Csomagtartóban a 8l audi és a G5 ugyan úgy 350l fronthajtás esetén.

Nyilván a 8l kódú A3 az 2 milla körül van amit érdemes venni.

2017. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Nincs benn hely, nekem ötös Golf van, haveromnak A3. Neki észrevehetően nagyobb a csomagtartója, nekem viszont több hely van hátul.

2017. márc. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De a 8l az amúgy is az első generáció, az a 4-es Golf párja.
2017. márc. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!