Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt állok,...

ElekTamás88 kérdése:

Autóvásárlás előtt állok, tanácsaitokkal tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mint a kérdésben is látjátok, autóvásárlás előtt állok. Több szempontot is nézek: legyen közepesen nagy; közepesen nagy csomagtartó; benzines (1.6-tól, max 2.0, napi 80km-t teszek meg országúton); klíma, ABS, lehetőleg ASR, elektromos ablak, szervó; kissé sportos külső, legyen image, valamint anyagi téren 1-1,5 millió HUF legyen.

Nos..több autóval is szemezgetek, VW Jetta V 1.6(102LE), BMW e46 318i (143LE), Opel Vectra 1.8 (140LE). Ezek közül ugyebár a BMW a legnagyobb presztízsű autó, a Jetta ellenérve számomra a kicsi és elvileg gyenge, s lomha motor, aminek magas a fogyasztása. A Vectra-ról annyit tudok, hogy Opel Corsa-m van, igénytelen autó, viszont csúnya és hányadék a műszerfal.

Szívem szerint a Jetta-t választanám, ha 1.8-as lenne, ezt követően jönne a BMW, viszont sok a külföldi tekert órás van a piacon (inkább legyen valós 300e km-rel, mint tekert 120e-rel, állapotot akarok venni, nem km-t). Az utolsó lehetséges darab az undorítóan csúnya Vectra, 0 image-vel. Több hasonló kaliberű autó is található a piacon: Mazda 6 és Avensis-kicsit sem tetszenek, Mondeo-túl sok van az ismerősi körömben, kivétel akarok lenni, lehetőleg kerülném Passat/Suberb kombinációt is, Audi A4-> sok automata, mely javítása ugyebár nem túl olcsó. Talán a Honda Accord is ésszerű választás lenne.

Tudnátok segíteni érvekkel, esetleg ellenérvekkel, hogy melyik típust nézzem leginkább? Tíz hónap múlva lesz a 29. születésnapom és meg akarom ajándékozni magam :-)



2017. márc. 9. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
ja karacsonyig is mar csak 280 nap van hatra... amugy meg ford focus 2-t vennek.
2017. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most olvastam vissza. 10 hónap a valóságban csak 9, kicsit fáradt vagyok, bocsánat :-)

1 nap alatt nem lehet használt autót vásárolni, s nézni.

Elsősorban sedan-t vennék, 5 ajtós "ferde hátú" autók között magasan az első helyen foglal a Focus, ami sajnos sedan-ban nem tetszik.

2017. márc. 9. 20:34
 3/9 anonim ***** válasza:
azt nem mindegy? bent ulve ugyse latod a kulsejet. nekem sem tetszett, amig meg nem vettem a nejemnek. azota tobbet hasznalom en, mint o. jo a felszereltsege, kenyelmes, keveset eszik es nekem a belseje is bejon. en sem szemeztem a 2-es focusokkal, de amiota megvan, imadom.
2017. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tomcatters ***** válasza:
Nekem 7. gen honda Accord van 2.0 155le csaak ajanlani tudom :D 0km ota hasznalom,eddig kopo alkatreszeken mkivul mast nem kellett rajta cserelni :D 12 eves jelenleg 146 ezer km van benne :D fogyasztasa autopalya le tudtam vinni 5,9L re130km/h 5.sebessegben varos:9L vegyes:7L-7,3L
2017. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát VW Jettát semmikép sem ajánlanám ilyen napi távra már a fogyasztása miatt sem, országúton még csak-csak le lehet szorítani 7 liter köré, de vegyesben simán 8-8,5, városban télen a hideg miatt, nyáron a klíma miatt simán 10 liter fölé csúszhat. Én ilyen távra már inkább dízelt javasolnék, tudom drágább lesz a szervizelése, de országúton 4,5-5 literből eljár(1.6HDI). Amit még tapasztaltam, hogy a benzines 1.6-ost (102 LE, MPI) érezhetően fogja még a klíma, erőben és fogyasztásban is érzékelhető a különbség.
2017. márc. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Írok pár alternatívát: Toyota Avensis, Toyota Corolla sedan, Mazda6, Honda Acccord, Honda Legend, Skoda Octavia, Skoda SuperB.
2017. márc. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Astra J 1.7 CDTI? Igaz ez egy kicsit drágább, de újabb.
2017. márc. 12. 19:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Astra H-t hajtottam céges autóként. Nem voltam hanyatt esve a kopogós műanyagaitól, meg a nehezen csukódó ajtajaitól, főleg annyiért, amennyit fizetett érte a cég. Nem tudom a J Astrára ez mennyit javult?
2017. márc. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
J Astra: Kinézet innovatív, szép, kényelemes, halk az utastér, masszív a kasztni, sok az extra és jól működnek. Az egyedüli minusz számomra a fogyasztás. 150-200 kilóval nehezebb a kategória átlagánál, emiatt nem túl gyors, és a benzines turbómotorok fogyasztása is túl magas. 17 centivel hosszabb a H-Astránál, de ez a helykínálaton nem érezhető, hátul kissé szűkös a hely.
2017. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!