Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rázkódnak az autók...

Miért rázkódnak az autók kettesbe ha én vezetek? Mi lehet ez a rossz berögződés?

Figyelt kérdés

1 éve vezetek, minden nap, eddig csak egy Suzukitt hajtottam, kettőbe váltásnál, folyton rezeg az autó, mintha fulladna. Eddig azt hittem ez a kocsi hibája ( amúgy is alacsony az alapjárat ) ma viszont egy Fiestát vezettem és az is rázkódott mindig kettőbe.


Mind a kettő 1.3 benzines. De visszagondolva ( most jutott eszembe, egy 1.4-es dízel is rezgett amikor vezettem).


2017. márc. 10. 20:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem jól váltasz? Nincsenek megfelelően koordinálva a mozdulataid. Két lábad nincs összhangban.

Csak tipp.

2017. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
MOndjuk mert nem kéne alapjáraton gurulni kettesben? Mennyi a fordulatszám amikor "rázkódik"?
2017. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nincs fordulatszámmérőm. De elég kevés lehet...


Mondjuk elég gyorsan is váltok, kb. 2 másodperc kb. kuplung benyom, vált,kuplung vissza... aztán rázkódik...

2017. márc. 10. 20:16
 4/17 anonim ***** válasza:
nem tanitottak meg rendesen vezetni...
2017. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Egy brutál jó gázos autón tanultam... az jól ment, ott nem volt gond. Nem tudom, pedig vagy 20 ezer km-t már vezettem városba, mondjuk 15 hónap alatt, de igazán nincs hová mennem... unalmas kis vidéki város...


Arra is gondoltam, hogy amikor engedem vissza a kuplungot, adok kis gázt... csak félek leég a kinyomócsapágy. Nehéz tuskó lábam van, automata váltó kéne, csak az a gond, hogy Suzuki automatába hiszek, abból meg kevés van, a másik meg már alig férek be Suzukiba, így nem nagyon ékelném be magam... nagyobb autóba meg direkt eme "betegségem" miatt nem ülök, nagyobb kárt okoznék...

2017. márc. 10. 20:40
 6/17 anonim ***** válasza:
1-esből kis fordulaton váltasz fel.
2017. márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
20-nál váltok 2-be...
2017. márc. 10. 20:45
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Túl gyorsan vagy nem egyenletesen engeded fel a kuplungot.

Amikor felengeded a fogásponton tartsd meg egy fél mp-re.

2017. márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ha megtartom nem ég le hamar a kuplung?


Eleve eme járgányt szóló kinyomócsapággyal vettem át, 250km-t bírt velem, szerintem a végén én égettem le mert tartottam ezred másodperceket.

2017. márc. 10. 20:52
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem. Viszont a problémádat sem fogja megoldani, mert mindössze annyi a gond, hogy túl lassan mész a 2-hez.


Arra még nem sikerült válaszolni, hogy magasabb fordulaton is rázkódik-e?

2017. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!